YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Toplu Tweet Silme

Blog Yazısı

Twitter hesap sahipleri düşüncelerini tweet atarak takipçilerine ve uygulama kullanıcılarına sunarlar. Ancak zaman içerisinde atılan tweetlerin silinmesi gerekir. Bu suç işlemiş olmamak veya tweette yazan fikri taşımama gibi nedenlerden olabilir.

Ancak çok fazla tweet atılmış olması silme işlemini zorlaştırır. Bunun için kullanıcıların toplu tweet silme yöntemlerinden yararlanmaları gerekir. Bu sayede istenmeyen tweetlerden kurtulmak mümkün olur. Tweetlerin nasıl toplu şekilde silinebileceğine dair bilgiler ise şunlardır;

Tweetler Nasıl Toplu Silinir?

Geçmişte attıkları tweetlerden rahatsız olan kişiler attıkları tweetleri kendi imkanlarıyla silmek istediklerinde oldukça zorlanırlar. Çünkü twitter uygulamasında toplu silme özelliğinin olmaması atılan tweetlerin tek tek silinmesi zorunluluğunu getirir. Ancak attıkları tweetlerden rahatsız olan kişiler silme işlemini topluca gerçekleştirmek için hizmet veren araçlardan yararlanabilirler.

Bu araçların isimleri şunlardır;

  • TweetEraser
  • TweetDeleter
  • TwitWipe
  • DeleteAllMyTweets

Bu araçları kullanabilmek için hesap sahiplerinin araçlar için hazırlanmış olan web sitelerine ulaşmaları gerekir. Bu sitelere ulaştıklarında gerekli bilgileri girerek araçları kullanabilirler.

TweetEraser

Twitter hesaplarından atılan tweetleri toplu silmek için kullanılabilecek araçlardan ilki TweetEraser isimli araçtır. Bu araç sayesinde hesaptan atılan tweetler filtreleme yapılarak kolay bir şekilde silinebilir. Bunun gerçekleşmesi için kişilerin twitter hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Böylelikle geçmişte attıkları ancak şimdi hesaplarında görmek istemedikleri tweetleri ortadan kaldırabilirler.

TweetDeleter

Tweetlerin toplu şekilde silinmesini sağlamak için kullanılabilecek ikinci araç ise TweetDeleter aracıdır. Bu araca twitter oturumu açarak giriş yapılabilir. Girişin ardından kullanılan hesaba ait Twitter arşivi yüklenir. Yükleme işleminin ardından Tümünü Seç seçeneği seçilir ve geçmiş tweetlerin silinmesi sağlanır. Bu aracın sileceği toplam tweet sayısı ise 3200’dür. Hesaba ait tam 3200 tweet tek bir tık işlemiyle gerçekleşebilir.

TwitWipe

Kullanıcıların kendilerini rahatsız eden tweetlerini silmek için kullanabilecekleri araçlardan birisi de TwitWipe isimli araçtır. Bu araç için kullanılan web sitesine girmek ve Get Started butonuna tıklamaktır. Bu butona tıklamanın ardından toplu silme işleminin gerçekleşeceği hesap ismi girilir. Hesaba ulaşılmasının ardından ise silme işlemi başlatılır. Atılan tweetlerin silinmesi ise hesapta bulunan gönderi sayısına bağlı olarak uzun ya da kısa sürebilir.

DeleteAllMyTweets

Hesap sahipleri tarafından belirli zamanlarda atılmış olan tweetleri toplu olarak silmek için kullanılabilecek araçlar arasında DeleteAllMyTweets aracı da vardır. Bu araçla hesapta bulunan 1000 adet tweetin tek tıkla silinmesi mümkün olur. Silme işleminin gerçekleşmesi içinse Twitter hesabına araç üzerinden giriş yapmak gerekir.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.