YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Şifremi Unuttum Ne yapabilirim?

Blog Yazısı

Instagram şifremi unuttum ne yapabilirim? Sosyal medya hesabı kullanan kişiler bazen şifrelerini unutabiliyor. Sosyal medya sık kullandığımız bir mecradır. Özellikle Instagram uygulaması hemen hemen herkesin sıklıkla kullandığı bir platformdur. İnstagramın çok yönlü olumlu özellikleri olsa da bazen, kötü niyetli kişiler tarafından saldırıya uğrayabilirsiniz.

Bu durum karşısında da hesabınızın güvenliğini arttırmak için şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Tam bu esnada şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Peki, şifremi unuttuysam ne yapabilirim? Bu yazımızda Instagram şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gerenleri sizlere anlatacağız.

Instagram'da Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Herhangi bir sebepten dolayı şifrenizi değiştirmek istiyorsunuz veya instagramdan çıkış yaptınız. Ancak şifrenizi unuttuğunuz için hesabınıza giriş yapamıyorsunuz. Peki, bu durumda ne yapmam gerekir. Instagram şifresi unutulduğunda yapılması gerekenler şunlardır;

  • Instagram sayfasına giriş yapın.
  • Önünüze çıkan kullanıcı adı, şifre yazılan kısmın sağ alt köşesinde şifremi unuttum seçeneği bulunuyor.
  • Şifremi unuttum seçeneğine tıklayın.
  • Ekranda belirtilen kısma (instagramı kurduğunuz) e postanızı veya telefon numaranızı girin.
  • Onayladıktan sonra telefonunuza veya eposta adresinize doğrulama kodu gelir.
  • Doğrulama kodunu belirtilen alana yazdıktan sonra otomatik olarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Instagramda unuttuğunuz şifreyi değiştirmek için instagramı kurarken kullandığınız epostayı veya telefon numarası oldukça önemlidir. Instagram uygulamasında hesap açılırken, uygulama sizden eposta, telefon numarası, ad soy ad vb. bilgiler ister. Bu bilgileri eksiksiz doldurmak bu gibi durumlarda oldukça önemlidir.

Instagram Şifresini Unuttum Telefon Numaramı Da Değiştirdim Ne Yapabilirim?

Instagram şifrenizi telefon numarası üzerine kurduysanız ve erişiminiz yoksa hesabınızı kurtarmanız zordur. Bunun için Instagram destek ile yardım almalısınız. Ancak hesabınızı hem telefon numarası hem de eposta adresiniz üzerine kurduysanız, epostanız sayesinde hesabınıza yeniden ulaşabilirsiniz.

Instagram Şifresini Unuttum

Instagram şifresini unuttuysanız, Instagram uygulaması "şifremi unuttum" seçeneğini kullanıcıya sunar. Bu sekmeye tıkladıktan sonra, yönergeleri doğru şekilde izlerseniz hesabınızın şifresini yenileyebilirsiniz.

Instagram Eski Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim?

Instagram eski şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken, Instagram sayfasına giriş yapmak ve "şifremi unuttum" seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan pencerelerden uygulanması gerekenleri uygulamak olmalıdır. Epostanız ve telefon numaranıza erişim mümkünse şifre yenileme işlemi hızlıca gerçekleşir.

Instagram Hesabı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram hesabı şifresi değiştirme, hesabınızda ayarlar bölümünde yer alan güvenlik seçeneğinden yapılıyor. Karşınıza şifre yenileme ekranı çıkacaktır. Burada hem mevcut şifrenizi hem de yenilemek istediğiniz şifreyi doldurulması gereken alana yazdıktan sonra hesabınızın şifresini değiştirmiş olursunuz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.