YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Blog Yazısı

Instagram Soru Sorma Özelliği Nasıl Kullanılır? Bu günlerin en popüler özelliklerinden biridir. Son yıllarda görsel tabanlı sosyal medya platformlarına eklenen özellikleri kullanan kullanıcı sayısı muazzam bir artış gösterdi. Peki, bu özelliği kullanma adımları nelerdir?

Popüler olan bir sosyal ağ uygulaması olan Instagram, sürekli olarak yeni özelliklerle güncelleniyor. Her yeni güncelleme ile kullanıcılar platforma daha fazla bağlar. Instagram, güncellemeleri hazırlarken kullanıcı geri bildirimlerini de dikkate alacaktır. Soru işlevi özelliği bunu kanıtlar.

Instagram Soru Sorma Adımları Nelerdir?

Aşağıdaki adımları takip ederek soru sorma işlemlerini tamamlayabilirsiniz:

  • Instagram'a giriş yapın.
  • Hikaye özelliğini etkinleştirin.
  • Çıkartma simgesine dokunun.
  • Bir soru etiketi seçin. "Bir soru sor" düğmesine dokunun.
  • Bir şeyler yazmak için Bitti'yi seçin. "Hikayeniz" düğmesini tıklayın.
  • Soru özelliğini birkaç adımı takip ederek görsel tabanlı sosyal medya platformlarında kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki sıralamaya göre Instagram soru sorma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Çok iyi tasarlanmış bir arayüze sahip olan sosyal medya uygulaması, özelliklerini kullanmayı oldukça kolaylaştırıyor. Kullanımı kolay özellikler arasında soru özelliği de bulunuyor.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamasının özelliklerinden yararlanmak için öncelikle akıllı telefon veya tabletinizde yüklü olan uygulamayı açtıktan sonra giriş yapmadıysanız, lütfen üyelik bilgilerinizi kullanarak Instagram kullanıcı ara yüzünüze giriş yapabilirsiniz.

Instagram kullanıcı ara yüzünüze erişim yaptıktan sonra hikayeler özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Paylaşılan gönderilerin 24 saat sonra otomatik olarak silindiği hikayeler uygulamasından faydalanabilmek için ekranı sağa doğru kaydırabilirsiniz veya ekranın sol üst köşesindeki hikayeleriniz düğmesine basarak da hikayeler özelliğine erişim sağlayabilirsiniz.

Uygulamanın ana sayfası açıkken buradan sağa doğru sürüklediğinizde kamera ara yüzü açılacaktır. Sol alt köşedeki galeri düğmesine basarak bir fotoğraf veya video çekebilir veya telefonunuzdan bir resim veya video seçebilirsiniz. Ardından, hikaye ekle ekranına erişmenizi sağlar.

Instagram Stories'de Soru Sorma Özelliği

Karmaşık bir durum olmamakla beraber birçok kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir özelliktir. Takipçin olsun ya da olmasın Instagram Stories soru sorma özelliğini kullandığın an eğer profilin herkese açık ise sorduğunuz soruyu takipçi olsun ya da olmasın görebilir ve sorularınıza yanıt verebilirler. Bu özellik sayesinde aklınıza bir soru takıldığı zaman büyük kitlelere ulaşarak sorunuzu sorabilir ve çıkan sonuca göre karar verebilirsiniz. Doğru ve düzgün bir şekilde kullanıldığı taktirde amaca hizmet etmektedir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.