YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Spotify Şarkı İndirme İşlemi

Blog Yazısı

Dünyanın en çok tercih edilen çevrim içi müzik dinleme ve indirme programı olan spotify şarkı indirme işlemi konusuna bu yazımızda değineceğiz. Spotify’dan şarkı indirebilmek ve internet gereksinimi duymadan istediğiniz zaman dinleyebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Spotify Uygulamasına Gerek Var Mı?

Spotify üzerinden indirdiğiniz şarkıları dinleyebilmek için internete ihtiyacınız olmasa da Spotify uygulamasının yine de bulunması gerekir. Cihazınıza indirdiğiniz müzikleri Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. Tabi bu müzikleri cihazınıza kopya ederek Spotify olmadan da dinleme imkânınız var. Ancak bu yöntem illegal olup Spotify tarafından kullanım sözleşmesine aykırı ve telif haklarının ihlali niteliğinde değerlendiriliyor.

Spotify Üzerinden Müzik İndirme

Spotify uygulamasına giriş yaptıktan sonra ‘’Kitaplığım’’ bölümünü seçin. Bu bölüm mobil cihazınızın alt satırında yer alan en sağdaki sekmedir. Ardından ‘’Çalma Listeleri’’ bölümüne geçin. Buradan Spotify üzerindeki tüm çalma listelerine ve albümlere ulaşabilirsiniz. Devamında çalma listenizdeki tüm şarkılara cihazınıza indirmek istiyorsanız ‘’Albümler’’ seçeneğine tıklayın. Buradan çalma listenizi seçin ve içeriğinde indirmek istediğiniz şarkıları seçebilirsiniz. Tüm listeyi ya da albümü indirmek istiyorsanız bu durumda ekranın yukarısında yer alan ‘’download’’ butonunu aktif hale getirmeniz yeterlidir. Spotify çalma listenizdeki tüm şarkılar sırasıyla indirilmeye başlanacaktır.

Şarkıların İndirilme Sürecini Takip Edebilirsiniz

İndirilmekte olan şarkıların yanında aşağı yönde bir ok işareti bulunacaktır. Yeşil renkli ok işaretini gördüğünüz şarkıların indirilmesi tamamlanmıştır. Hareket eden aşağı yöndeki ok işaretleri indirilmekte olan şarkıları gösterirken soluk renkli ok taşıyan içerikler henüz sırada bekleyen şarkılardır.

İstediğiniz Şarkıları İndirmenin Pratik Yolu

Çalma listenizde yer alan tüm şarkıları ya da bir albümü tamamen indirmek istemiyorsanız, bunun yerine indirmek istediğiniz şarkılardan bir çalma listesi oluşturabilirsiniz. İndirmek istediğiniz bütün şarkıları aynı çalma listesinde topladıktan sonra yukarıda açıkladığımız şekilde tüm çalma listesini cihazınıza indirebilirsiniz.

Spotify’da Sevdiğiniz Müzikleri İstediğiniz Zaman Dinleyin

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra şarkılar cihazınızda Spotify üzerine kurulu bir dosyaya indirilecektir. Daha sonra internet bağlantınız olmadan aynı kalitede, veri harcamaksızın indirdiğiniz müzikleri dinlemek için Spotify uygulamasından kitaplığım bölümüne girmeniz, dinlemek istediğiniz şarkıyı açmanız yeterli olacaktır.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.