YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Rusya’da En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Blog Yazısı

Rusya’da en çok kullanılan sosyal medya siteleri günümüzde çok çeşitlilik gösterir. Rus video paylaşım siteleri, dünyanın geri kalanının alışkanlıklarına ayak uyduramayan Rusya'da en çok kullanılan sosyal medya platformlarıdır. Dünyada en çok Instagram, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya platformları kullanılırken özellikle Rusya ve Çin gibi büyük ülkeler kendi sosyal medya platformlarını kullanmaktadır.

Rusya'nın kendi geliştirdiği birçok sosyal medya platformu vardır. Yani isterseniz siz de bu platformlara kaydolarak sosyal medya ağlarından istediğiniz kadar faydalanabilirsiniz. Rus sosyal medya ağları ve Rusya'daki en popüler sosyal medya platformlarından bazıları şunlardır:

VK 

Eski adı VKontakte olarak bilinen sosyal medya platformu olan VK aylık 97 milyonu aşan kullanıcı tabanıyla en popüler sosyal medya platformlarından biri konumundadır. VK, Facebook gibi dosya ve içerik paylaşım platformlarının birleşimi olarak tanımlanan bir web sitesidir.

Uygulama içerisinde Facebook gibi ayrı kullanıcı profilleri bulunmaktadır. Durum güncellemelerinin yanı sıra fotoğraf ve videoları takip etmek için diğer kullanıcılarla hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçebilir, dilediğiniz kullanıcıyı profilinize ekleyebilirsiniz.

OK.RU

Sınıf arkadaşları anlamına gelen Odnoklassniki, 71 milyonun üzerinde kullanıcı ağına sahip durumdadır. VK, genç kullanıcılar arasında popülerlik kazanıyor olsa da (kullanıcı tabanı 18-34 yaşında).

Bu sosyal medya sitesi, daha yaşlı sosyal medya kullanıcılarını cezbetmektedir. Rus video paylaşım sitesi, kullanıcıların profil oluşturmasına, arkadaş aramasına, durumlar güncellemesine ve resim paylaşmasına olanak tanır.

Kullanıcıların yıllar içinde iletişimini kaybeden sınıf arkadaşlarıyla yeniden bağlantı kurmasını sağlar. Bu nedenle arama parametrelerinin yapısı çok detaylıdır. Site, sesli veya görüntülü arama yapmak, mesaj göndermek ve sanal hediyeler göndermek için çok popüler bir platformdur.

Facebook Rusya

Rusya'nın en popüler sitesi olmasa da son yıllarda oldukça popüler bir sosyal medya aracı konumundadır. Halihazırda 50 milyonun üzerinde kullanıcı ağına sahip olan uygulama, Facebook Rus sosyal ağ kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Analistlerin araştırmasına göre Facebook'un Rusya'da popüler olmasının en önemli nedeni iş görüşmeleri için kullanılan bir uygulama olmasıdır. Rapora göre, 2015 yılında Rusya'daki iş görüşmelerinin %30'u Facebook üzerinde gerçekleşti.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.