YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Reklam Vermek İçin Kullanılan Instagram Yöntemleri nedir?

Blog Yazısı

Reklam Vermek İçin Kullanılan Instagram Yöntemleri nedir?

İnstagram üzerinden reklam vermek özellikle birçok işletmeci tarafından daha çok müşteri demektir. Bu yüzden İnstagrama reklam verirken bazı ayarlarınızı özenli bir şekilde yapmanız ve aynı zamanda vereceğiniz reklam ile beraber reklam modelini uyumlu seçmeniz gerekmektedir. Reklam bütçenizi ayarlayarak bu bütçeyi yönetmek İnstagram reklam verme taktikleri arasında bulunan en önemli seçenektir.

İnstagramda Reklam Vermek

İnstagramda reklam kampanyası oluştururken İnstagramda reklam nasıl verilir konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Reklam kampanyalarını oluşturmak ve kullanılacak reklam modelini kullanmak bu konuda önemlidir. İnstagram birçok kullanıcıya birçok reklam modeli sunmuştur bunlar,

 • Marka bilinirliği arttırmak
 • Trafik arttırmak
 • Uygulama indirme bölümü
 • Etkileşim bölümü
 • Video görüntüleme
 • Potansiyel müşteri bulmak
 • Geri dönüşüm

Gibi pek çok reklam modeli bulunmaktadır, bu reklam modelleri arasında seçim yapmadan önce İnstagram reklam örnekleri konusunda kısa bir inceleme yapmanızı önerebiliriz. Reklam kampanyanızı ayarlamadan önce hedef kitlenizi iyi bir şekilde belirlemeniz önemlidir.

İnstagram Reklam Verme Taktikleri

İnstagramda reklam verme konusunda kafaya takılan birçok sorudan biri reklam verdikten sonra geri dönüş olacak mı sorusudur. İnstagram reklam verme taktikleri konusunda bir birikiminiz varsa veya reklam verme konusunda araştırmanız varsa az çok ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuzdur. İnstagramda reklam vermeden önce dikkat etmeniz ve uygulamanız gerekenler şu şekildedir,

 • Hedef kitlenizi çok iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Doğru hedefleme yaptığınız zaman reklamlardan istediğiniz performansı elde edebilirsiniz. İnstagram reklam örnekleri konusunda rakip firmaların reklamlarına bakabilirsiniz.
 • İlgi çekici görseller kullanın bu sayede reklamınızı gören kişiler baktığı zaman tekrar bakacak. Reklam konusunda herhangi ürünü ilgi çekici göstermek önemlidir. Bunun için grafik tasarım uzmanlarına danışabilir ve en iyi reklam görseli konusunda bilgi alabilirsiniz.
 • Bütçenizi ayarların, bütçe konusu reklam verirken önemlidir çünkü reklam bütçeleri sizlerin reklam süresini veya yayınlanacağı yerleri belirlemektedir. Sizin için en etkili reklam yöntemini bulmak ve sonrasında bütçenizi ayarlamak önemlidir.

İnstagram Üzerinden Reklam Verme Avantajları

İnstagram günümüzün popüler uygulamalarından biridir ve gencinden yaşlısına kadar birçok kişi bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu sayede İnstagram üzerinden yapılan reklamlar bir anda binlerce kişiye ulaşabilmektedir. Firmalar İnstagram üzerinden İnstagram sponsorlu reklam verme gibi reklam yöntemlerine başvurarak satışlarını sattırmaktadır. İnstagram platformu üzerinde reklam vermenin avantajları şu şekilde özetlenmiştir,

 • Hedef kitleye hızlı bir şekilde yayılabilir ve müşteri potansiyeli artabilir.
 • Düşük maliyetlidir ve düşük bir bütçe ile birçok kişiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Sosyal medya pazarlamaları geleneksel reklam ve pazarlamaya göre daha avantajlıdır.
 • Reklamlara kaç kişinin eriştiğine, kaç kişinin görüntülediğine veya kaç kişinin reklama bastığına dair birçok analiz rahatlıkla yapılabilir. Bu sayede reklam veren kişiler bir dahaki reklamlarını daha dikkatli bir şekilde verirler.
 • Kolay erişim ile beraber reklama tıklayan kişiler direk sayfanıza yönlendirilebilmektedir. Bu sayede insanların dikkatini çektiğinde direk reklam sahibinin sayfasına gidebilir ve ürüne direk olarak gidebilir.
 • Hedef kitlenizi belirleyerek, cinsiyet, yaş, kurumlar, şehir gibi pek çok seçeneği ayarlayabilirsiniz. Bu seçenekleri hedef kitlenize göre ayarladığınız zaman müşteri potansiyeli artacaktır.

İnstagram Reklam Fiyatları

İnstagrama reklam vermek isteyen kişiler İnstagram reklam fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak istemektedirler. Eğer İnstagram uygulamasında belirli koşulları sağlıyorsanız reklamları vermeye başlayabilirsiniz.

Reklam fiyatları birçok faktöre göre şekillenmektedir, reklam bütçesini etkileyen faktörler, reklamın ne kadar sürede yayında kalacağı ve ne kadar geniş bir kitleye hitap edeceğidir. Aynı zamanda İnstagram sponsorlu reklam verme ücretleri yine reklamı verecek kişiye göre değişmektedir.

 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.