YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagramda Müzik Ekleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Blog Yazısı

Instagramda Müzik Ekleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram’da hikaye özelliği neredeyse fotoğraf gönderilerinin önüne geçmiş durumda görünüyor. Bu sebep ile Instagram ortamında hikayeler çok canlı bir özellik gösteriyor. Hikayelere ses ve müzik ekleme özelliği ise hikayelerin önemini daha da artırıyor.

Instagram’da fotoğraf ve videolara eklemek için filtre ve çıkartmaları kullanıyor olabilirsiniz. Ancak Instagram hikayenize müzik ekleme imkanını henüz değerlendirmediyseniz daha fazla gecikmeden bu özellikten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram müzik süresi ayarlama gibi konuların da merak edildiği Instagram müzik ekleme konusunu açıklayalım…

Instagram Hikayesine Müzik Ekleme

Instagram’da story olarak da bilinen hikayeye müzik eklemek için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinden bahsedelim. Hikayeyi başlatmak için kamera düğmesine veya Hikayen ibaresine dokunun. Kamera ile fotoğraf veya videoyu çekin. İstenilen filtre veya özel efektleri ekleyin. Hikayeye bir melodi ekleme aşamasına gelindiğinde ekranın üst kısmında bulunan Çıkartma simgesine dokunun. Devamında Müzik seçeneğine dokunun.

Bazı kullanıcıların Instagram müzik ekleme yok sorunu olarak adlandırdıkları sorunun temel nedeni doğrudan Instagram güncellemeleri ile ilgili olabilir.

Instagram’da Müzik Arama

Müzik seçeneği içinde, belirli bir müzik aramak için ekranın üst kısmında bulunan arama alanı kullanılır. Şarkı, sanatçı ve albüme göre bir arama imkanı bulunmaktadır. Aradığınız şarkıyı bulduğunuzda oynat seçeneği ile dinleyebilir, sonrasında hikayeye ekleyebilirsiniz.

Hikaye Müzik Düzenleme

Hikayeniz için belirlediğiniz müziği bulduğunuzda seçiminiz sonrası hikayeniz müzik eşliğinde görüntülenecektir. Hikayeniz için bir fotoğraf seçtiyseniz müzik en fazla 15 saniye çalışır. Hikayeniz Instagram’ın 15 saniyelik bölümlere ayırdığı bir videodan oluşuyorsa müzik tüm video boyunca çalacaktır. Instagram müzik süresi uzatma konusu da bu süreçte merak edilenler arasında yer alır.

Hikayeye eklenecek müziğin hangi bölümünün çalmasını istiyorsanız bunu belirleme imkanınız da bulunur. Bunun için seçilen müzik sonrasında kaydırma çubuğunu hareket ettirmek yeterli olacaktır. Müziğin hikayede görülme şekli de değiştirilebilmektedir.

Hikayede albüm resmi, üç nokta ve şarkı sözleri şeklinde şarkı görüntülenme seçenekleri bulunur. Şarkı seçildikten sonra Bitti’ye dokunduğunuzda şarkı, hikayeye çıkartma şeklinde eklenecektir.

Müzik Etiketini Yerleştirme

Müzik seçimi tamamladıktan sonra, şarkının hikayede bir çıkartma olarak görünmesinin yanında hikaye üzerinde nerede yer alacağını da belirleyebilirsiniz. İki parmağınız ile dokunarak müzik çıkartmasını genişletme ve büyütme imkanınızda bulunur.

Hikayeye bir video eklenecek müzik çıkartmasını videodaki belirli bir kişiye veya nesneye sabitleme seçeneği de bulunmaktadır. Video hareket ettikçe müzik etiketi de birlikte hareket edecektir.

Müzikli Hikayeleri Yayınlama ve Görüntüleme

Müzik seçme işlemi tamamladığında hikayeyi müzik ile birlikte yayınlamak için Hikayen simgesine dokunmanız yeterlidir. Hikayeyi yalnızca belirli kişilerin görmesi isteniyor ise ya da özel bir kişi grubuna gönderilecek ise Arkadaşları Kapat seçeneğine dokunabilir veya Gönder’e dokunup hangi kullanıcıların alması gerektiğini belirleyebilirsiniz.

Kontrol etmek için hikayenizi görüntüleyebilirsiniz. Hikayen simgesine dokunup hikayenin müzik eşliğinde nasıl göründüğünü izleyebilirsiniz.

Var Olan Ortama Müzik Ekleme

Telefonunuzda bulunan mevcut bir fotoğraf veya videoyu Instagram hikayenize eklemek istediğinizde de müzik seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Instagram uygulaması içinde sol üstte bulunan kamera simgesine dokunun. Fotoğraf kitaplığınız için yukarı kaydırın. Hikayeye eklemek istediğiniz fotoğraf veya videoları seçin ve İleri seçeneğine dokunun. Müzik eklemek için ekranın üst kısmında bulunan çıkartma simgesine dokunarak ardından Müzik çıkartmasını seçin.

Yüklenen Medya Hikayesini Tamamlama

Mevcut bir fotoğraf ya da videoya müzik eklemenin sonraki süreci de Instagram’da yakalanan bir fotoğrafa veya videoya müzik eklemek ile aynı ilerler. Müzik çıkatrması üzerinden istenilen müzik bulunarak seçilir. Müzik etiketini hikayeye yerleştirmek için Bitti seçeneğine dokunun.

Başka Bir Hizmetten Instagram’a Müzik Ekleme

Kullanıcılar instagram müzik’te olmayan şarkılar nasıl eklenir konusunu da merak ederek araştırıyor. Spotify, SoundCloud ve Shazam’dan Instagram hikayesine müzik eklemek için bu uygulamalar açılıp bir şarkı seçilmeli.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.