YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagramda Hikayelere Mesaj Atma Neden Kapalı Olur?

Blog Yazısı

İnstagramda Hikayelere Mesaj Atma Neden Kapalı Olur?

İnstagram kullanıcıları her gün milyonlarca içerik üretimi yapıyor ve bu içeriklerden en çok hikayeler öne çıkıyor. Çoğu kullanıcı birçok hikâyeyi gün içerisinde paylaşmakta ve sosyalleşmektedir. İnstagramın hikâye özelliğini kullanan kullanıcılar İnstagramda hikayelere mesaj atma neden kapalı olur sorusunu sormaktadır. Aşırı bir şekilde popülerleşen İnstagram hikayeleri üzerinden kullanıcılar pek çok düzenleme yapmaktadırlar.

İnstagram hikaye özelliği popülerleştikçe uygulama, hikayelerde soru sorma, anket gibi farklı özellikleri ekledi. Hikayelere yanıt verme ise bu zamanda popülerleşen bir özellik haline geldi. Hikâyeyi paylaşan kişilere, takipçiler veya diğer profiller cevap vererek mesaj atabilmeye başladı.

İnstagram Hikaye Mesaj Atma Özelliği nedir?

İnstagram hikaye mesaj atma konusunda İnstagram bu sayede birçok kullanıcının sosyalleşmesine olanak tanıdı. Bu özellik ile beraber takip ettiğiniz kişilerin veya profili herkese açık olan kişilerin hikayelerine cevap vererek veya çeşitli emojiler atarak cevap verebilirsiniz. Bazı kullanıcılar hikâye paylaştıkları zaman cevap verme alanındaki kutucuk kapalı olmaktadır.

Bu özellik ile beraber kişiler hikayelerine cevap veren kişilere bu tarzda bir İnstagram hikâye mesaj kapatma yapabilmektedir. Hikayelerine herhangi bir cevap gelmesini istemeyen İnstagram kullanıcıları rahatlıkla bu özelliği devre dışı bırakabilir veya açabilir.

İnstagram Hikaye Yanıtı Nasıl Kapatılır?

İnstagram hikayeye yanıt veremiyorum diyorsanız büyük ihtimalle hikâyeyi yayınlayan kişi bu özelliği devre dışı bırakmıştır diyebiliriz. Aynı şekilde İnstagram kullanan herkes hikayelerini rahatlıkla gizleyebilmektedir. Bunun için İnstagram uygulamasına girerek giriş yapın, İnstagram hikayelerinizin cevap özelliğini kapatmanız için izlemeniz gereken adımlar,

  • Yayınlayacağınız video veya fotoğrafı seçerek düzenle ekranına gelin.
  • Hikaye paylaşma ekranında bulunan sol üst tarafta bulunan ayarlar sembolüne tıklayın.
  • Hikaye kontrolleri menüsünü açarak hikaye ayarlarınızı açın.
  • Mesaj yanıtlamalarına izin ver başlığını göreceksiniz. Buradan kapalı duruma getirin

Bu sayede artık paylaştığınız hikayelere hiç kimse yanıt veremez. Eğer yanıt vermelerini istiyorsanız aynı şekilde İnstagram hikâyeye yanıt verme için, hikaye kontrolleri bölümünden hikaye ayarlarında mesaj yanıtlamalarına izin ver bölümünden açık bir konuma getirebilirsiniz.

İnstagram Mesaj Alıntılama Hatası

İnstagram üzerinden kullanıcılara sunulan bir özellik mesaj alıntılama özelliğidir. DM üzerinden insanlar İnstagramda mesaj alıntılama yapamıyorum sorunu ile çok sık karşılaşırlar. İnstagram için basit bir özellik olan mesaj alıntılama ile beraber karşınızdaki kişinin mesajlarını veya kendi mesajlarınızı alıntılayabilmenize olanak sağlıyor. Whatsapp uygulaması ile benzer olan bu alıntılama küçük bir detay olsa da birçok insan hata ile karşılaşmaktadır.

İnstagram mesaj alıntılama olmuyor diyenlerdenseniz İnstagram uygulamasını silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede İnstagramda güncelleme varsa bu sayede güncellenir ve sunucu hataları düzeltilmektedir.

İnstagram Hikaye Görünmüyor Hatası Nedir?

Eğer hikayeler görünmüyorsa bu durum birçok sebepten olabilir. Bunun için bağlantı sorunu kaynaklı sunucu hataları, internetin olmaması, karşı tarafın hikayeleri gören kişilere gizlemesi gibi birçok sebep olabilmektedir. İnstagram hikayesine ekleme yaptı bildirimi hatası veya hikaye görünmüyor hatası İnstagram uygulamasının sürekli olarak verdiği hatalardır. Fakat bir süre geçmişse ve hala hikaye sorunu yaşıyorsanız şu durumlara bir göz atabilirsiniz,

  • Telefonunuzun saati ve tarihi yanlış olabilir.
  • İnstagram güncellemeleri yapılmamış olabilir.
  • Hesaplar için kullanım kısıtlaması gelmiş olabilir.
  • İnstagram uygulamasını kullanan kişinin cihazında ve internetinden kaynaklı olabilir.
  • Profilinde eksik bilgiler yer alıyor olabilir veya çok sayıda spam alıyor olabilir.

Gibi pek çok neden İnstagram hikayelerinde soruna yol açmaktadır. Bunun yanında en sık karşılaşılan İnstagramda gelen mesajları göremiyorum sorunudur. Bunun için yine uygulamayı silerek yükleyebilir veya profilinizden çıkış yapıp tekrar deneyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.