YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram'da Hesabıma Kimler Baktı Nasıl Öğrenebilirim?

Blog Yazısı

Instagram'da Hesabıma Kimler Baktı Nasıl Öğrenebilirim?

Sosyal medya platformları içinde en çok kullanılanlardan birisi de Instagram uygulamasıdır. Instagram üzerinde profil bilgileri önem taşır. Facebook’un yaygın olduğu dönemlerden hatırlayacağımız bir konu ise Instagram’da da geçerli bulunuyor. Instagram profiline bakanların kimler olduğunu öğrenmekten bahsediyoruz.

Instagram profilime bakanlar ücretsiz gibi başlıklar içinde albenili bir sunumu olan profile bakanları gösteren uygulamaları ve gerçeklik payını yazımız içinde inceleyelim.

Instagram Profiline Kimler Bakıyor?

Instagram, Facebook’a bağlı olarak çalışan fotoğraf ve video paylaşım ortamı olarak son yıllarda popülerliğini iyice artırdı. Gizliliğe önem veren Instagram’da gizli hesaplar hariç tüm hesapları ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında profili ziyaret edenlerin kim olduğu konusu da hep merak edilir.

Instagram platformu içinde birbirini takip etmeyen pek çok kullanıcının profillerine baktığı biliniyor. Bunların tespit edilmesi ve hesapların açığa çıkmasının mümkün olup olmadığı yıllardan beri merak ediliyor.

Profil izlemeleri yanında Instagram takipci arttirma konusu da merak edilip araştırılır. Pek çok kişi takipçi sayısını artırma yolunu öğrenmek ister.

Instagram Profiline Bakanlar Nasıl Anlaşılır?

Profilinize stalk yaparak sizi izleyen biri her zaman olasıdır. Amatör stalk yapanlar, kişinin profilinde paylaştığı hikayeye bakarak kendini ele verebilir. Hikayeyi görüntüleyenler arasında en alt sırada yer alacak olan bir dış takipçi, kendini belli etmiş olacaktır. Bu yöntem İnstagram profilime kim baktı nasıl öğrenebilirim sorusuna en kolay yanıt bulması ile öne çıkar.

İyi bir stalker ise ardında hiçbir iz bırakmamaya çalışır. Böyle bir durumda nasıl bir yöntem ile Instagram profiline bakanlar öğrenilebilir? Bu konuda sonuç gösterdiğini söyleyen pek çok uygulama bulunur. Bu uygulamaların güven verip vermemesi bir yana onlara mesafeli yaklaşmakta fayda vardır.

Profil ziyaretçilerini gösteren uygulamaları indirdikten sonra Instagram kullanıcı adı ve şifresinin paylaşılması istenir. Bunun sonunda hesabın kaybedilmesi riski dahi söz konusudur.

Instagram Profil Uygulamaları

Instagram profile bakanlar görülür mü merakı ile araştırılıp indirilen uygulamalardan önce Instagram’da yer alan gizli hesaplara erişmeye çalışanlar da olmaktadır. Aynı uygulamaların içinde hem gizli hesaplara erişim hem de profile bakanları görebilme özelliği bulunabilir.

Bu uygulamaların başında Postegro uygulaması ismi ile bilinen Lili gelir. Bu tarz uygulamaların çok sağlıklı çalışmaması ile birlikte sonuç verdiği de olmaktadır. Ancak bu yönteme başvuranlar için en büyük tehlike, hesabın kaybedilmesidir.

Instagram şifresinin üçüncü bir taraf ile paylaşılması en büyük risktir. Böyle bir uygulamaya ilgi gösterenler kullanım sonrası acilen şifrelerini değiştirmelidir.

Instagram Neden İlgi Gördü?

Facebook furyasından sonra Instagram’ın daha fazla ilgi gördüğü biliniyor. Bunu çok erken fark eden Facebook şirketi, Instagram’ı satın alarak kendi kullanıcılarının platform değiştirmesinden olumsuz etkilenmemek için önemli bir adım attı. Özellikle 10 yıl önce Facebook kullanmaya başlayan bir kitlenin artık Facebook yerine Instagram’da zaman harcadığı biliniyor.

Sosyal medya platformlarının ücretsiz görünümü ise pek çok kullanıcıyı yanıltabiliyor. Bu platformlarda karşımıza çıkan reklamların getirisi ise göz ardı edilebiliyor. Ayrıca ticari firmaların sayfalarının reklam vermesi de Facebook ve Instagram için ciddi bir gelir kaynağı oluşturuyor.

Facebook’un içerisinde yer alan fotoğraf paylaşımının ayrı bir uygulama halinde ortaya çıkmasının şaşırtıcı etkisi devam ediyor. Instagram her geçen gün kullanıcısını artırırken buna bağlı olarak reklam gelirleri de artış gösteriyor.

Instagram’ı Kontrollü Kullanın

Sosyal medyada fazla zaman harcanmasının insan hayatındaki olumsuz etkisine karşı uyaran uzmanlar, Instagram gibi platformlarda fazla zaman kaybedilmemesi konusuna dikkat çekiyor.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.