YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagramda Günlük Kaç Kişi Takip Edilebilir?

Blog Yazısı

Instagramda Kaç Kişi Takip Edilebilir?

Instagram son yılların en popüler sosyal medya ortamlarından biri olarak öne çıkıyor. Takipçi kavramının da Instagram platformu içindeki önemi biliniyor. Hatta bunun üzerine organik takipçi satın al gibi seçeneklerin yer aldığı biliniyor.

Takipçi kadar takibin de önemli olduğu Instagram’da bir takip limiti bulunuyor mu? Instagram takiplerinde neye dikkat edilmeli? Bu konuyu beraber inceleyelim…

Instagramda Takip Limiti Var mı?

Instagram kullanıcıları, takip etmeyi istedikleri diğer hesapları seçip takip isteği gönderebilirler. Ancak istek atılmasına veya doğrudan takip etme üzerine dayanan bu işlem için Instagram’da belirli bir kısıtlama durumu söz konusudur.

Bu kısıtlamayı belirleyen etkenleri şöyle sıralayabiliriz:

  • Gün içerisinde en fazla 35 kullanıcıya takip isteği yollanması
  • Kullanılmakta olan hesabı takip eden kullanıcı sayısının 50’den az olması
  • Takip isteği gönderilen hesapların, ortak takip ettiklerinin olup olmadığı

Verdiğimiz sayılarda değişiklik bulunmak ile birlikte benzer şartlar söz konusudur. Instagram takip etme sınırı kaldırma olarak araştırılan konu Instagram platformunun belirlediği kısıtlamalardan kaynaklanmaktadır.

Instagramda Takip Limiti Nasıl Aşılır?

Instagram tarafından belirlenmiş olan ve takip etme üst limiti olarak bilinen takip sayısı bazen aşılabilir. Böyle bir durum, Instagram hesabının kapanma tehlikesine de neden olabilir.

Instagram hesabı aniden kapatmak yerine takip isteği limiti aşıldıktan sonra uyarı verebilir. Uyarıyı dikkate almayan kullanıcı, aynı takip isteği gönderme yöntemini uyguladığı takdirde hesabının kapanmasına şahit olabilir.

İstek gönderirken kontrolsüz ve hızlı hareket etmek hesabın kapanmasına neden olabilir. Takip isteği gönderirken bu konuya hassasiyet gösterilmelidir. Yoksa beklenmedik bir durum ile karşılaşıp hesabınızın gözünüzün önünden gidişiniz izleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili Instagram Limitleri 2021 gibi aramalar söz konusudur.

Instagramda Takip Edilebilecek Kişi Sayısı Nasıl Belirlenir?

Instagramda takip edilebilecek kişilerin sayı limiti, kullanıcının hesabının özellikleri içinde belirlenir.

Bu değerlendirme unsurları:

  • Hesabın ne kadar süredir aktif olduğu
  • Hesabın takipçi sayısının aralığı
  • Hesap sahibinin hesap üzerinde kendi fotoğrafını paylaşıp paylaşmadığı
  • Hesabı takip eden takipçilerin bot (sahte hesap) veya gerçek hesap olup olmaması durumu.

Bu gibi durumların hepsi Instagram sistemi tarafından değerlendirmeye alınır ve ona göre hesabın kaç kullanıcıyı takip edeceği belirlenir. Hesabın gerçek özellik göstermesi ve takipçi sayısının fazla olması durumu, bu hesabın daha fazla kişiyi takip edebileceği sonucunu ortaya çıkarır.

Instagramda 1 Günde Kaç Kullanıcı Takip Edilebilir?

Instagram kullanıcıları; gün, ay ve yıl içinde değişiklik gösterecek şekilde başka kullanıcıları takip edebilirler.

Buna göre takip edilebilecek olan kullanıcı sayıları ortalama olarak şu şekildedir:

  • Gün içerisinde ortalama 35 kullanıcı
  • Hafta içerisinde ortalama olarak 150 kullanıcı
  • Ay içerisinde ortalama 550 kullanıcı

Instagram günlük takip limiti 2021 konusu da takip isteği gönderilmeden önce araştırılan konulardandır.

Instagramda Daha Fazla Takip İçin Neler Yapılabilir?

Instagram’da daha fazla takip yapmak isteyen kullanıcılar için şartlar sağlandığında olumlu sonuç görmek mümkündür. Böyle bir durumda ilk iş, hesabın gerçek bir kullanıcı profili özelliği taşımasına dikkat etmektir. Kişiye özel bilgiler bölümünde bulunan telefon numarası veya doğrulanmış mail adresi ile bu adım tamamlanmalıdır.

Sonraki aşamada hesabın takipçi sayısının artırılmasına çalışılır. Hesaba takipçi isteği söz konusu ise bu isteklerin onaylanıp takipçi sayısının en az 50 olmasına dikkat edilmelidir.

Bahsettiğimiz işlemler tamamlandıktan sonra Instagram platformu üzerinden de doğrulanma yapılmalıdır. Ortalama olarak 1 hafta ile 1 ay arasında değişen süre beklendikten sonra daha fazla kullanıcı takip etme imkanı bulunabilir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.