YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram'da Arama Geçmişini Tamamen Silme

Blog Yazısı

Instagram uygulaması, düzenli olarak yeni güncellemeler getirerek kullanıcılarını rahatlatmayı başarıyor. Geliştirdiği reels video, canlı yayın gibi farklı filtrelerle daha eğlenceli ve kullanışlı bir uygulama sunmuş oluyor.     

Resimlerin kaydedilmesi, yorum özelliğinin isteğe göre kapatılıp açılabilmesi ve resimlerin hikayesi gibi güncellemeler sonucunda Instagram'ın rakipleriyle arasındaki fark da büyüyor. Popülerliğini istikrarlı bir şekilde koruyan Instagram'da kullanıcıların yaptığı kişi, etiket ve yer aramaları gibi arama kayıtları arama geçmişi olarak uygulamada gösteriliyor.

Dolayısıyla kullanıcılarında merak ettiği ınstagram'da arama geçmişini tamemen silme konusu, birçok instagram kullanıcısı tarafından merak edilen konuların başında gelmeye başlıyor.

Instagram Arama Geçmişi Tamamen Nasıl Silinir?

Instagram arama geçmişini temizleme işlemi , yalnızca uygulama üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Mobil cihaz üzerinden veya bilgisayarınız üzerinden Instagram uygulamasına giriş yaparak silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirilebilirsiniz.

Mobil Cihaz Üzerinden Nasıl Yapılır?

Instagram geçmişi silme işlemini mobil cihazınız üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bazı işlem adımlarını uygulamanız yeterlidir.

  • İlk adım olarak telefonunuzdan Instagram uygulamasını açıp, profil sayfanıza girin. Sonra sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklayarak Ayarlar seçeneği bölümüne girin.
  • Ayarlar sekmesinde menüdeki güvenlik kısmına tıkladıktan sonra alt tarafta yer alan arama geçmişini temizle bölümüne tıklayın.

Bu aşamada daha önce arattığınız hesaplar görünecektir. Silmeyi istediğiniz kısımların yanındaki çarpı işaretlerine tıklayarak tek tek silebilir veya tümünü temizle kısmına tıklayarak, Instagram arama geçmişini tamamen silebilmek mümkündür.

Bu işlem adımlarıyla görülmesini istemediğiniz arama geçmişinizi silebilir ve rahatlıkla uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Nasıl Yapılır?

Instagram arama geçmişi silme işlemi gerçekleştirmek için telefon kullanımı şart değildir. Benzer bir şekilde bilgisayarınızdan Instagram geçmişini silmek kolay ve mümkündür. Bu işlem için bazı işlem adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • İlk olarak, bilgisayarınızdan Instagram hesabına giriş yapın. Sonrasında sağ üst tarafta bulunan profil işaretine tıklayın.
  • Açılan ilgili sayfada profili düzenle seçeneğine bastığınızda çeşitli kategoriler görülecektir. Sol bölümde yer alan gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın.
  • Gizlilik ve güvenlik sayfası içerisinde, en altta, hesap verileri seçeneği altında hesap verilerini görüntüle kısmına kısmına girerseniz. sayfada hesap verilerinizle alakalı bir çok işlem yapabileceğinizi görebilirsiniz.
  • İlgili sayfanın alt bölümünde yer alan arama geçmişi sekmesi altında olan tümünü gör seçeneğine tıklayın ve karşınıza arama geçmişinizin olduğu bir sayfa gelecektir o sayfayı görüntüleyin.
  • Bu sayfada, arama geçmişini temizle butonuna tıklayın.
  • Daha sonra, karşımıza çıkan soru butonunda da eminim derseniz işlemi başarıyla tamamlamış olursunuz.

İşlem adımları sırasıyla izlendiğinde bilgisayarınız üzerinden arama geçmişi silmiş olacaksınız ve uygulamayı rahatlıkla kullanabileceksiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.