YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagrama Yeni Gelen Efektlerden Nasıl Haberim Olur?

Blog Yazısı

Instagrama Yeni Gelen Efektlerden Nasıl Haberim Olur?

İnstagram uygulaması günümüzde herkesin kullandığı ve birbirleri ile sosyalleştiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Her geçen gün yeni özellikler ile beraber birbirinden eğlenceli yeni efektleri kullanıcılara sunmaktadır. Yeni gelen özellikler ile beraber birçok kullanıcı İnstagrama yeni gelen efektlerden nasıl haberim olur veya yeni özellikleri nasıl anlayabilirim tarzında sorular sormaktadır.

İnstagram çeşitliliği açısından fazla olan birçok efekti insanlara sunmuştur ve hala sunmaya devam etmektedir. Birçok çeşitte olan bu efektler videoları ve İnstagram canlı yayın efekt ekleme açısından bu içerikleri süslemek için İnstagram kullanıcıları açısından çok iyi bir özellik olmaktadır. Eğer İnstagram efektlerinden bolca yararlanıyorsanız ve İnstagram efektleri konusunda yeni gelişmeleri takip ederek rahatlıkla efektleri kaydedebilirsiniz.

Android Canlı Yayın Efektleri Nasıl Yapılır

Android telefonlar birçok kişinin elinde bulunan telefonlardır ve İnstagram uygulamasını kullanan kişiler fazladır. Android üzerinden canlı yayın yapmak isteyen kişiler ve canlı yayınlarda efekt kullanmak isteyen kişiler rahatlıkla İnstagramın bu özelliğini kullanabilir. Bunun için bir canlı yayın açarak alt kısımda bulunan özel efektlere tıklamanız ve sonrasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İnstagramda canlı yayında efekt ekleyebilen kişiler, İnstagram canlı yayına fotoğraf ekleme konusunu merak etmektedir. Fakat şu an için böyle bir özellik İnstagram üzerinde bulunmamaktadır. Şu an için yalnızda canlı yayınlarınızda efekt kullanabilirsiniz.

İnstagram Yeni Efektleri Aktifleştirme

İnstagram üzerinden birçok efekti kullanabilir ve aynı zamanda telefon markanıza göre bu efektleri uygulama yöntemleri değişiklik gösterebilir. Yüzlerce marka arasında en çok kullanılan Samsung, İphone gibi markalar ile rahatlıkla yeni İnstagram efektleri keşfedebilirsiniz. Samsun telefonu kullanıyorsanız yeni gelen efektleri şu şekilde aktifleştirebilirsiniz,

  • Öncelikle telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve uygulamalara tıklayın
  • Bu uygulamalar arasında İnstagram uygulamasına tıklayın
  • Sol tarafta kaldır ve sağ tarafında da durmaya zorla seçenekleri bulunmaktadır.
  • Bu işlemleri yaptığınız zaman İnstagram hesabını tekrar yükleyin, böylece İnstagramı tekrardan aktifleştirmiş olursunuz.

Bu işlemleri İphone üzerinden yapabilir ve İnstagram uygulamasını silerek tekrar yükleyebilirsiniz. Böylece İnstagram efektlerini rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. İnstagram canlı yayın efekt olmuyor diyorsanız İnstagramın sürümü desteklemiyor veya güncellemeye ihtiyacı var demektir.

İnstagramda Kendi Efektinizi Yapmak

İnstagram üzerinden birçok kişi kendi filtrelerini ve efektlerini yapabilmekteler, bunun için Spark AR Studio isimli program ile beraber basit bir şekilde filtre yapabilirsiniz. Bunun için uygulamayı indirebilir ve Youtube üzerinden bolca eğitim videosu izleyebilirsiniz. Uygulamaya girerek filtre tipini seçebilir ve farklı birçok efekti yaratıcılığınıza göre seçebilirsiniz.

Samples sekmesine tıklandığınız zaman size örnek bir video verilir, bu video sayesinde seçtiğiniz seçenekleri ve değişiklikleri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama üzerinden kameranızı açarak kendi yüzünüz üzerinde değişiklik yapabilirsiniz. Projeyi kayıt ederek hem Facebook uygulamasına hem de İnstagram uygulamasında paylaşabilirsiniz.

İnstagram Canlı Yayın Efekt Ekleme

Canlı yayın yapan birçok İnstagram kullanıcısı canlı yayını sırasında rahatlıkla efekt ekleyebilirler. Aynı zamanda daha önce kaydedilen efektleri canlı yayınlarda kullanabilir veya kaldırabilirler. İnstagram canlı yayın efekt ekleme için yapmanız gerekenler şu şekilde özetlenmiştir,

  • İnstagramı açtıktan sonra canlı yayını başlatın.
  • Canlı yayın başladıktan sonra alt menüde bulunan yüz simgesine tıklayın.
  • Buraya tıkladığınız zaman sahip olduğunuz kaydettiğiniz birçok filtre karşınıza çıkacaktır. Bunların herhangi birine tıklayarak canlı yayında filtreyi aktifleştirebilirsiniz.

Bu sayede canlı yayınlarınızı daha eğlenceli hale getirebilir ve İnstagram platformu üzerinden pek çok efekti rahatlıkla deneyebilirsiniz. Beğendiğiniz efektleri başkalarında gördüğünüz zaman bu efektleri kayıt edebilir ve kendi hesabınız üzerinden kullanabilirsiniz.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.