YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagrama Yakın Zamanda Gelecek Olan Özellikleri Nedir?

Blog Yazısı

İnstagrama Yakın Zamanda Gelecek Olan Özellikleri Nedir?

İnstagram, artan kullanıcı sayısı ile beraber uygulama içerisine pek çok yeni özellik getirmiştir. İnstagram üzerinde verilen birçok özellik ile beraber sürekli olarak yeni özellikler hazırlanmaktadır. İnstagram uygulamasını güncel olarak takip eden kişilerin sorusu İnstagrama yakın zamanda gelecek olan özellikleri nedir veya yeni güncellemeler nedir hakkında sorulardır.

İnstagram Yakın Zamanda Silinenler Özelliği

İnstagram üzerinde paylaşım yapan kişiler silmek istedikleri içerikleri arşive ekleyebiliyorlardı veya direk silerek gönderinin kaybolmasını sağlıyorlardı. İnstagram yeni özellikler arasında olan bu özellik ile sildiğiniz içerikleri tekrar paylaşmak için gönderilerinizi 30 gün tutabileceksiniz. Silinen hikayeleri ise 24 saat boyunca dosya içerisinde tutabileceksiniz.

İnstagram özellikleri ile beraber birçok paylaşım yapan kullanıcılar bu özellik ile beraber IGTV videolarını, reelsleri, hikayeleri, videoları yani kısaca sildiğiniz tüm içerikleri geri getirebilecekler. İnsanlar gönderilerini bu şekilde silebilir ve sonrasında rahatlıkla geri getirebilmekteler.

İnstagram Beğeniler Kalktı Haberi Nedir?

İnstagram içerisinde yapılan beğeniler ile insanlar beğendikleri videoları, fotoğrafları, reelsleri, hikayeleri beğenebiliyor. Fakat İnstagram sürekli olarak beğenileri kaldırma konusunu gündeme getiriyor. İnstagram kullanan kişiler beğenilerin kalkmasını 2021 yılında güncel haberleri takip ederek öğrenmeye çalışıyorlar. Amerika’nın bazı yerlerinde beğeni özelliği kalksa da henüz bu özellik Türkiye’ye gelecek mi belli değil.

Eğer İnstagram yeni özellikler gelmiyor diyorsanız İnstagram uygulamasını silerek tekrar yükleyebilir ve yeni güncellemeleri indirdiğiniz yerden yapabilirsiniz.

İnstagram 2021 Algoritması

İnstagram algoritmasını iyi bilen İnstagram kullanıcıları bu algoritmayı kullanarak daha fazla kişi ile etkileşime geçmektedirler. İnstagram yeni güncelleme ile beraber algoritmasını değiştirerek yeni özellikler getirdi. 2021 yılında İnstagram algoritması şu şekilde çalışmakta ve güncellenmektedir,

  • İnstagram algoritması insanların sevdiği gönderileri bularak karşılarına çıkartıyor.
  • Kullanıcıların birbiri ile etkileşimini sağlıyor ve etkileşim şeklini inceliyor.
  • Gönderilerin gösterilecek zamanı kontrol ederek insanları adeta uygulama içerisine çekiyor.
  • Gönderileri sıralarken İnstagram profillerin İnstagram uygulamasını gün içerisinde kullanma sıklığına bakıyor.

İnstagram’ın yeni özellikleri bende yok diyorsanız muhtemelen özellik henüz Türkiye içerisinde faaliyete geçmemiş denilebilir. Bunun için özelliklerin test aşamasından geçmesini beklemelisiniz ardından uygulama güncelleyerek sizde kullanabilirsiniz.

İnstagram Yeni Özellik Selfie Çıkartması Nedir?

İnstagram üzerinde 2021 yılında son güncelleme yapan kullanıcılar Selfie çıkartması adındaki yeni özelliği keşfetmeye başladılar. İnstagram kullanıcıların çektiği fotoğraflar ve selfieler küçük çıkartma şeklinde uygulamaya ekleniyor. Kullanıcılar bu selfie çıkartmalarını arkadaşları ile İnstagram yeni özellik mesaj ile paylaşabiliyor veya hikayelerinde rahatlıkla kullanabiliyorlar. Selfie çıkartma özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler,

  • Fotoğraflarınızı veya videolarınızı uygulama üzerinde çektikten sonra ekranı aşağıya doğru kaydırın.
  • Selfie yazan butona tıklayarak selfie çekin ve hikayeniz içerisine çıkartma şeklinde koyun.
  • Selfie çıkartmalarınızı arkadaşlarınıza yollamak istiyorsanız mesajlar bölümünden mesaj yaz butonuna tıkladıktan sonra gülen surat sembolüne dokunun.
  • Çıkan selfie butonuna tıklayın ve selfie çekerek çıkartma olarak koyun.

İnstagram Yeni Engelleme Özelliği Nedir?

İnstagram kullanıcıları, beğenmedikleri hesapları veya kendisini rahatsız eden hesapları rahatlıkla engelleyebilmektedir. Fakat DM kurallarını ihlal eden kullanıcılara karşı İnstagram kullanıcılarını korumak için yapılan İnstagram yeni özellik engelleme ile engellediğiniz kullanıcıların tekrar hesap açmasını engelleyecek.

İnstagram üzerinden engellediğiniz hesaplar İnstagram destekten geçtikten sonraki aşamada tekrar hesap açamayacak. İnstagram bu özellik ile beraber birçok taciz ve fake hesapların önüne geçmeyi planlamıştır. Güvenlik önlemi olarak koyulan bu yeni özellik ile beraber 16 yaş altı kişilerin engellediği hesaplarda tamamen kapatılacak. Bu sayede küçük kullanıcılar bu özellikler ile sosyal medyada daha güvenli bir şekilde yer alacak.

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.