YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Story Sıralaması Nasıl Belirlenir?

Blog Yazısı

Popüler sosyal medya platformları arasından yer alan Instagram'ın önemli özelikleri arasında yer alan ınstagram story sıralaması nasıl belirlenir? hakkında detaylı bilgiler yazımızda yer alıyor. Instagram Story sıralaması veya bir diğer adı hikaye sıralaması etkileşimde bulunan kullanıcı iletişimi etkili oluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar maksimum kalitede etkileşimde bulunur.

Instagram Story Nedir?

Instagram Story, kullanıcılara tarafından paylaşılan görüntü ve seslerin 24 saat boyunca kalan bir sosyal ağ paylaşım türüdür. Herkes tarafından kabul görmesi ve kullanım kolaylığı sunması bu uygulamayı daha çok işlevsel hale getirdi. Hesap üzerinden paylaşılan Story'ler takipçiler ve profile erişen herkes tarafından izlenebiliyor.

Instagram Story Ne İşe Yarıyor?

Instagram Story, kişilerin arkadaşlarıyla daha çok iletişimi sağlarken işletmeler içinde mevcut ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmasında etkili oluyor. Markaların tanıtılması ve hedef kitleye ulaşılması için yakınlaştırma görevi üstlenir. Instagram Story'leri sayesinde özgün ve yaratıcı dokunuşlar ile takipçileri şaşırtmayı da sağlıyor.

Instagram Story Sıralaması Nasıl Yapılıyor?

Instagram Story sıralaması, Strory'leri görüntüleyenler ve etkileşimde bulunan hesaplara göre belirlenir. Daha az etkileşimde bulunan hesaplar diğer hesaplara göre geride olur. Kullanıcı hesabı ile etkileşim kurulan kişilerden yapılan hikayeler ve gönderiler her zaman en önde çıkar. Hikaye görüntüleme kısmında her zaman öncelik o kullanıcıya verilir.

Instagram Story Sıralama Kriterleri

Instagram story saniyeler içinde değişebilen ve kullanıcıların izledikleri 15 saniyelik videolardan oluşan bir uygulama türüdür.

Instagram Story sıralamasında etkili olan kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Kullanıcıların sayfası,
  • Hikayeler,
  • Gönderiler,
  • Takip etme sıklığı,

Yukarıda yer alan hususlar sayesinde Story sıralaması belirlenirken birçok video ve fotoğraf paylaşımlarınızı açık hale getirebilirsiniz.

Instagram Story Sıralaması İle İlgili Merak Edilenler

Instagram kullanıcıları Story'lerin nasıl sıralandığı ve neye göre sıralandığını hep merak etmişlerdir. Bu konu ile ilgili birçok paylaşım ve bilgiler bulunuyor. Story sıralamasını paylaşımlar, ziyaret ve takip edilen kişilerin içerikleri hikaye izlemelerinde üst sıralarda yer alır. Ancak Instagram bünyesinde bulunan algoritma sıralamaları da Story'leri etkiliyor. Hikayelerde üs sıralarda yer almak için istediniz kişiyle etkileşimleri artırarak onu profiline sıklıkla girmeniz gerekir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.