YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

İnstagram Ses Efekti Nasıl Eklenir?

Blog Yazısı

İnstagram Ses Efekti Nasıl Eklenir?

İnstagram ses efekti yeni özellikleri ile beraber kullanım alanını genişletmektedir. Popüler bir sosyal medya platformu olan İnstagram ses efekti ile beraber gönderilerinizde ses efektini kullanabilirsiniz. Birçok videonuza, fotoğrafınıza ses efektini ekleyebilir ve aynı zamanda farklı gönderiler elde edebilirsiniz. İstediğiniz Türk, yabancı şarkılar ile gönderilerinize ses efekti ekleyebilirsiniz.

İnstagram Ses Efekti Ekleme

İnstagram üzerinde pek çok ses efekti bulunmaktadır, aynı zamanda telefonunuzda bulunan ses efektlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Kendinizi ifade etmede ve aynı zamanda gönderilerinizi renklendirmek için İnstagram ses efekti kullanabilirsiniz. Gönderilerinize ses efekti ekleyebilmeniz için yapmanız gerekenler,

 • İnstagram uygulamasını açın ve hikâye bölümüne tıklayın.
 • Paylaşmak istediğin video ve fotoğrafı seçin.
 • Parmağınız ile ekranı yukarıya doğru kaydırın.
 • Karşınıza çıkan konu etiketi, anket, konum vb. seçenekleri göreceksiniz.
 • Burada müzik yazan seçeneğe basın ve en çok tercih edilen müzikleri görürsünüz. İsterseniz popüler müzikleri seçebilir veya göz at bölümünden istediğiniz müziği seçebilirsiniz.
 • Müzik seçiminizi yaptıktan sonra istediğiniz düzenlemeyi yapabilir ve sonrasında hikayelerinize ekleyebilirsiniz.
 • Bunun yanında yazı şeklini, rengini ve görünümünü değiştirebilirsiniz.

İnstagram Efektleri Açılmıyor

İnstagram efektleri açılmıyor tarzı durumlarda İnstagram uygulamanızı güncellemeniz gerekebilir. İnstagram uygulamanızı güncellemek için uygulamayı indirdiğiniz yerden güncelleyebilirsiniz. Hem efekt sıkıntısı çözülecek hem de güncelleme ile gelen birçok efekt kullanıma açılacaktır. Eğer yine efekt konusunda sıkıntı yaşıyorsanız uygulamayı silerek baştan yükleyebilirsiniz.

İnstagram Ses Değiştirme Efekti Adı

İnstagram ses değiştirme efekti adı sadece İnstagramda değil birçok uygulama ses efekti yapmanızı sağlamaktadır. Yaptığınız ses efektlerini rahatlıkla İnstagram ve başka platformlara ekleyebilirsiniz. Bunun için uygulama platformunuza ses efekti değiştirme veya videolara, fotoğraflara ses değiştirme yazarak ücretsiz programları indirebilirsiniz.

İnstagram ses değiştirme ile aynı zamanda uygulama içerisinde sesinizi inceltebilir ve kalınlaştırabilirsiniz. Eğer bu uygulamayı yapan birini gördüyseniz isminin altındaki efekte tıklayarak ismini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

İnstagram En Çok Kullanılan Efektler Nelerdir?

İnstagram üzerinden kullanılan pek çok efekt bulunmaktadır. Bunlardan bazıları İnstagram mavi göz efekti, kelebek efekti, köpek efekti, kalpli göz efekti gibi görüntüyü renklendiren animasyonlar mevcuttur. Bu efektler ile birlikte eğlenceli görüntüler oluşturabilir ve sevdikleriniz, takipçileriniz ile rahatlıkla paylaşabilirsiniz. İnstagram efektleri oldukça yaygın ve kullanılan efektlerdir. İnstagram en çok kullanılan efektler şu şekilde özetlenmiştir,

 • İnstagramda çok sevilen efektlerden biri olan İnstagram kel efekti ismi bulmak için efekt arama kısmına kel yazmanız yeterlidir.
 • Puppy efekti yani sizlerin görünüşüne bir köpek kulağı ve köpek burunu ekler.
 • Kalpli gözler efekti için Heart eyes yapmanız gerekmektedir.
 • Hangi disney karakterine dönüşeceksiniz efekti yine en çok sevilen efektlerdendir. Bunun için arama kısmına whitch Disney yazmanız gerekmektedir.
 • Kelebek efekti için efekt arama kısmına butterflies yazmanız yeterlidir.

İnstagram Efekt Bulma

İnstagram efekt bulma konusunda birçok insan beğendiği efekt konusunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Beğendiğiniz efektleri bulmak çoğu zaman zor bir durum olabilir. İnstagram efekte göz at ile birçok efekte erişebilirsiniz. Milyonlarca efekt arasından seçim yapabilir ve görüntülerinize ekleyebilirsiniz. Aynı ekranda şimdi dene seçeneği ile deneyerek anında fotoğraf veya videolar çekebilirsiniz.

Beğendiğiniz efektleri kaydederek sonrasında bu efektleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu filtre sizlerin hikayeler bölümüne kayıt olmaktadır. İnstagramda efekt kayıt etmek için izlemeniz gereken yollar şu şekildedir,

 • Öncelikle hikayesini görüntülediğiniz kişinin isminin altında filtrenin adı yazmaktadır.
 • Bu filtre ismine tıkladığınız zaman deneyebilir ve anında kaydedebilirsiniz. Bu yöntem İnstagram efektleri bulma konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.
 • Sonrasında bu efektleri istediğiniz yerde istediğiniz zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.