YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Repost Nasıl Yapılır?

Blog Yazısı

Instagram repost nasıl yapılır? Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından biride Instagram uygulamasıdır. Ara yüzü oldukça basit olmasından kaynaklı birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Instagram her geçen yıl içeriğine farklı özellikler ekleyerek, daha da gelişen bir uygulama haline bürünüyor.

Instagram da paylaşılan gönderileri tekrardan paylaşmak için Instagram repost özelliği bulunuyor. Twitter uygulamasında olduğu gibi instagramda da beğendiğiniz gönderileri yeniden paylamanız mümkündür. Peki, Instagram repost nasıl yapılır? Gelin bunun cevabına birlikte bakalım.

Repost Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarının bir çoğunda beğendiğiniz bir gönderiyi kendi hesabınızda yayınlayabiliyorsunuz. Fakat en gelişmiş ve en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan instagramın böyle bir özelliği maalesef bulunmuyor. Ancak pazı yardımcı programlar ile Instagram repost yapmak kolay. Instagram üzerinden bir kullanıcının paylaştığı bir göderiyi, sizde kendi hesabınızda paylaşırsanız bunun adı reposttur. Bu işlem için birçok ücretli ve ücretsiz repost uygulamaları bulunuyor. Instagram repost nasıl yapılır? Instagram repost;

  • Instagram repost uygulamasını indirin.
  • Repost yapmak istediğiniz gönderiyi belirleyin.
  • Repost yapmak istediğiniz gönderinin URL kopyalayın.
  • Repost gönderisinin bağlığını düzenleyin ve paylaşın.

Instagram uygulamasından repost yapmak bu kadar kolay bir işlemdir. Android ve apple telefonlar için uygulamayı play store, app store uygulamasından indirebilirsiniz.

Instagramda Başka Birinin Gönderisi Nasıl Paylaşılır?

Instagramda bir başkasının gönderisini paylaşmak için bir özellik bulunmuyor. Ancak bunun için üretilen ücretli veya ücretsiz repost uygulamaları sayesinde kendi hesabınızda aynı gönderiyi paylaşmak mümkündür. Instagram akışta gezerken bazen karşınıza beğenebileceğiniz gönderiler çıkar. Yapmanız gereken gönderinin sağ alt köşesinde bulunan paylaş seçeneğine dokunun. Hikayene ekle seçeneğine basarak beğendiğiniz gönderiyi hikayenize ekleyebilirsiniz.

Hikayede Repost Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında hoşunuza giden gönderileri hikayenizde paylaşmanız mümkündür. Hikayede paylaşmak istediğiniz gönderinin sağ alt köşesinde yer alan gönder seçeneğine basın. Karşınıza çıkan arkadaş listesi üzerinde "Hikayene Ekle" seçeneğine basarak, gönderiyi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Ancak paylaşım yapmak istediğiniz gönderinin herkese açık bir hesaba ait olması gerekir.

Repost Nasıl Yapılır Ücretsiz

Instagramda hikayede repost özelliği bulunuyor ancak gönderi olarak repost özelliği bulunmuyor. Hal böyle olunca da kullanıcılar beğendikleri gönderileri hesaplarında paylaşmak istedikleri için repost uygulamalarını tercih ediyor. Ücretsiz olarak kullanılan repost uygulamaları bulunuyor. App store ve play store üzerinden ücretsiz repost uygulamalarını cihazınıza indirebilirsiniz.

Repost Etmek Nasıl Oluyor?

Repost etmek, başka bir hesap tarafından paylaşılan gönderiyi kendi hesabınızda paylaşmak anlamına geliyor. Facebook, twitter gibi sosyal medya uygulamalarında repost özelliği bulunuyor. Ancak Instagram için henüz repost özelliği bulunmuyor. Bunun yerine repost yapmak için geliştirilen uygulamalar kullanılıyor.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.