YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Nasıl Güncellenir?

Blog Yazısı

Instagram Nasıl Güncellenir?

Fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılan Instagram uygulaması hem Android hem İOS cihazlarda kullanılabilmektedir. Uygulamaya eklenen yeni özellikler sebebiyle belirli zaman aralıklarında cihazlarda güncelleme yapılarak yeni özelliklerin aktive edilmesi gerekmektedir. Bu aktivasyonlar sayesinde uygulamalar daha hızlı hale gelmekte ve daha fazla özellik kullanılabilmektir. Bu özellik yeni bir fotoğraf efekti ya da yeni bir mesaj özelliği olabilmektedir. Örneğin Instagram güncelleme 2020 yılında mesajlarla ilgili olmuştur.  Uygulamalar her zaman kullanıcılarının konforunu hedeflediği için daha fazla güncelleme yapmaya özen göstermektedir.

Instagram Uygulaması Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Instagram uygulaması tüm Android ve iOS bulunan tablet, telefon ve benzeri cihazlarda kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bilgisayarlardan da tarayıcı üzerinden uygulama kullanılabilir ancak bazı özellikler aktif olarak kullanılamaz. Örneğin; Instagram güncellemesi bilgisayardan hikayenize ekleme yapmanız mümkün kılmaz ancak diğerlerinin hikayelerini görmeniz, akışa bakmanız ve mesaj atmanız mümkündür. Bu sebeple kullanıcılar tarafından tarayıcı kullanımı çok fazla tercih edilmektedir. Uygulama kullanımı daha fazla özellik kullanılmasını sağlamaktadır.

Instagram Android’de Nasıl Kullanılır?

Android cihazınıza Google Play Store’dan indireceğiniz Instagram uygulaması aracılığıyla kurulumu başlatabilirsiniz. İndirme tamamlandıktan sonra uygulamalarınız arasından Instagram’a tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra akışta gezinmeniz mümkün olacaktır.

Instagram Android’de Nasıl Güncellenir?

Cihazlardaki uygulamaların eklenen yeni özelliklerin kullanılabilmesi için güncellenmesi gerekir. Android cihazlarda bu güncelleme uygulamanın indirildiği Google Play Store aracılığıyla yapılmaktadır. Play Store uygulamasında üç nokta sembolüyle gösterilen kısma tıkladığınızda karşınıza çıkan listede “Uygulamalarım” ibaresini görürsünüz. Bu sayfayı açtığınızda Instagram uygulamasına gelen güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Güncellemeler tamamlandıktan sonra gelen yeni özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

Instagram IOS’da Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulaması iOS’ta App Store üzerinden indirilen uygulamanın kurulmasıyla kullanılır. Uygulamayı indirdikten sonra listenizde bularak kurabilir ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Kullanımı odlukça kolay olan bu uygulamada hemen gezinmeye başlayabilirsiniz.  Uygulamayı açtıktan sonra giriş ekranından hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınız açıldıktan sonra uygulamayı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Instagram İOS’ta Nasıl güncellenir?

Cihazınıza indirmek için kullanmış olduğunuz App Store uygulaması üzerinden sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak ayarlar kısmından hesabınızın bilgilerinin yer aldığı bölüme girerek Instagram güncellemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bazen iOS’ta Instagram güncelleme sorunu yaşanabilmekte ve bazı özellikler yüklenememektedir. Güncellemenizi yaptıktan sonra uygulamanın getirdiği yeni özellikleri rahatça kullanabilirsiniz.

Instagram’ı Güncellemek Neden Önemlidir?

Sosyal medya uygulamaları her gün yeni özellik geliştirirler. Bu özellikleri aktif şekilde kullanabilmek adına uygulamaları güncellemek gerekir. Uygulamalar güncellenmediği sürece yeni özelliklerin kullanılması mümkün değildir. Gerekli güncellemelerin üst üste yapılmaması durumunda uygulamaların kullanılması mümkün değildir. Örneğin Instagram güncelleme 2021 yılında Facebook ile ortak mesaj kutusu kullanımına geçmiştir. Bu yüzden uygulamaları kullanmak için uygun biçimde güncellemeleri takip etmek gereklidir.

Güncellemeleri Yapabilmek İçin Neler Gerekir?

Cihazınıza gerekli güncellemeleri yapabilmeniz için bazı şartlar bulunmaktadır. Depolama alanınızın geniş olması güncellemelerin rahatça indirilmesini sağlar ve mutlaka yeterli depolama alanın olması gerekir. Aksi takdirde uygulama çalışmayacak hale gelebilir. Bir diğer gereklilik ise internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı olmadan uygulamaların güncellemelerini indirmek mümkün değildir. Mobil veri ya da kablosuz bağlantı üzerinden uygulama güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz. Önerilen kablosuz bağlantı üzerinden gerekli güncellemeyi yapmanızdır. Büyük boyutlu indirmeler olduğu için mobil veri paketinizden indirmeniz yeterli olmayabilir.

Instagram Güncellemeler Yapılmadan Çalışır Mı?

Instagram uygulaması sıklıkla yeni güncellemeler getirerek kullanıcılarına yeni bir kullanım özelliği sunmaktadır. Bu sebeple güncellemeler yapılmadığı takdirde uygulamaların kullanması oldukça zor olacaktır. Güncellemelerin peş peşe yapılmaması durumunda uygulama zamanla yavaşlar ve çöker vaziyete gelir. Bu aynı zamanda sizin de sosyal medya trendlerinden geri kalmanıza sebep olur. Sosyal medya kullanım kalitenizi düşürmemek ve kesintiye uğratmamak adına güncellemelerinizi zamanında yapmanız önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.