YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Hesabı Silinirse Nasıl Geri Alınabilir?

Blog Yazısı

Günümüzde Instagram oldukça yaygın kullanılan bir uygulama haline gelmiş olması dolayısıyla kullanıcılar hesapları silindiğinde ınstagram hesabı silinirse nasıl geri alınabilir? sorusunu araştırmaya başlamıştır. Silinen Instagram hesabınızın süresi dolduysa, açıkça bir hesap açma talebinde bulunmanız gerekir.

Eski Instagram hesabınızı kurtarmanın ilk adımı, Yardım Merkezi'ndeki hesap kurtarma formunu bulup doldurmaktır. Eski hesabınızı geri yüklemek için Instagram formunu doldurup gönderdikten sonra e-posta ile dilekçe göndererek talebinizi onaylayabilirsiniz. Instagram hesabınız kalıcı olarak silindiyse geri almanız kolay değildir.

Instagram, yanlışlıkla kapatılan bir hesabı kurtarmak için bir süre verir. Ancak, yanlışlıkla hesabınızı kapatabilirsiniz ve kurtarma süresi sona erebilir. Bu gibi durumlarda eski Instagram hesabınızı geri yüklemek için başka bir yöntem izlemeniz gerekecektir.

Instagram Silinen Hesabı Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir Instagram hesabını silmek, hesabı geçici olarak kapatmayı içeren bir hesabı dondurmaktan farklıdır. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz ancak Instagram hesabınızı sildikten sonra yeniden etkinleştiremezsiniz ancak Instagram'da silinen hesabınızın geri alınmasını talep edebilirsiniz.

Instagram hesabınız silinecek ancak tamamen kapanması 28 gün sürecektir. Silme işlemini tamamlamak için bir ay boyunca hesabınıza giriş yapmayın. Kullanıcıların Instagram'da ki hesaplarını kurtarmak için toplam 28 günü var. Hesap silme işleminiz Instagram'a gönderildiyse hesabınızı kurtarmak için kullanıcı bilgilerinizle giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınız bir ay içinde giriş yapmazsa Instagram hesabınız kapatılır ve kurtarılamaz.

Eski Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Bazı durumlarda, eski Instagram hesabınızı geri yüklemek için Instagram Yardım Merkezi'ni kullanabilirsiniz. Hesabınız kapatıldığında, hesap kurtarma formunun doldurulması için Instagram Yardım Merkezi'ne bir talep gönderilecek ve işlem tamamlanacaktır.

Silinen Hesabı Geri Alma Formu Nedir?

Instagram'ın Silinen Hesap Kurtarma Formu, Instagram'ın yanlışlıkla silinen hesapları kurtarmak için kullandığı formdur. Hesabınızı yeniden kazanmak istiyorsanız, bu formu doldurmanız gerekecektir.

Instagram hesabınız geçici olarak kapatılmış, ancak yanlışlıkla tamamen kapatılmışsa ve 28 günlük süre sona ermişse, hesabınızı geri almak için Instagram'a başvurmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Hesabınızı değerlendirmek ve iade etmek için Instagram'a gönderilen hesap kurtarma formunu kullanabilirsiniz.

Kapattığım Instagram Hesabını Açma Yolu Nedir?

Silinen Instagram hesabını geri açma işlemi için şu adımların izlenmesi gerekmektedir.

  • Silinen Instagram hesabını geri yüklemek için bağlantıya tıklayın.
  • Kişisel hesabınızı yeniden kazanmak için Hayır'ı işaretleyin.
  • Kimliğinize adınızı ve soyadınızı yazınız.
  • Instagram'da sildiğiniz hesabın kullanıcı adını girin.
  • Hesabınızla ilişkili e-posta adresini girin.
  • Instagram'ı kullandığınız ülkeyi seçin.
  • Lütfen formu ayrıntılarıyla birlikte gönderin.
  • Instagram'dan bir e-posta alacaksınız. Kodu, A4 kağıda büyük, okunması kolay bir e-postaya yazın.
  • A4 kağıda yüz özelliklerinin net bir fotoğrafını eklemek için kodu kullanın.
  • Fotoğraflar ve kodlar birbiri ardına görüntülenebilir. A4 kağıdın bir fotoğrafını çekin ve bu fotoğrafı e-posta adresinize gönderin. Ayrıca Word veya tarayıcınız üzerinden ticaret yapabilirsiniz

Bu işlem adımlarını uygularsanız hesabı geri alma işlemini tamamlamış olursunuz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.