YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram hesabı nasıl silinir?

Blog Yazısı

Instagram hesabı nasıl silinir?

Instagram’da hesabı fotoğraf ve video paylaşımı için kullanılmaktadır. Yalnızca gönderi olarak değil, anlık olarak da paylaşım yapmanız mümkündür. Hesabınızı aktif şekilde kullanırken çeşitli sebeplerle kapatmak isteyebilirsiniz. Bu noktada gerekli ayarları yapmak oldukça kolaydır. Bunun yanında hesabınızı sildikten sonra fotoğrafları almanız da mümkündür.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulamada hesap açmak oldukça kolaydır. Instagram’da hesap açmak için uygulamanın sayfasında gerekli ilerlemeler için yönlendirmeler bulunmaktadır. “Giriş yap” ve “Kayıt ol” seçenekleri sunulmaktadır, yeni bir hesap açmak için “Kayıt ol” butonuna tıklamanız gerekir. Bu noktada mail adresiniz veya telefon numaranızla kaydolarak şifre belirlersiniz. Bu noktadan sonra Instagram hesabı açılmış olur.

Instagram Uygulamasının Kullanımı

Bu uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Gönderiler ana sayfa akışında paylaşılır ve takip ettiklerinizin gönderileri bu akışta görülür. Takip etmediğiniz fakat algoritmanın görmek isteyebileceğinizi düşünerek hazırladığı akıştan diğer hesapların gönderilerini görmeniz mümkündür. Beğenmek istediğiniz gönderilere çift tıklayarak beğenebilirsiniz. Daha fazla kullanmak istemediğiniz de hesabınızı silmeniz de mümkündür.

Instagram Uygulamasında Hesap Dondurma

Instagram uygulamasını daha fazla kullanmak istemediğinizde ya da kullanıma ara vermek istediğiniz durumlarda hesabınızı silmeden önce  Instagram hesabını dondurma seçeneği de bulunmaktadır. Bu seçenekte hesabınız tamamen silinmez, yalnızca uygulamadan tamamen gizlenir. Profiliniz ve gönderileriniz hiçbir kullanıcı tarafından görüntülenemez. Aynı zamanda hiçbir kullanıcı size mesaj da gönderemez ve etkileşimde bulunamaz. Instagram hesabınıza şifrenizle birlikte giriş yaptığınız takdirde aktifleşir ve kaldığınız yerden kullanıma devam edebilirsiniz.

Hesap Dondurma İşlemi Telefondan Yapılabilir Mi?

Instagram hesabı telefondan dondurulması mümkün değildir. Hesabınızı geçici olarak kapatabilmeniz için hesabınıza bir tarayıcı üzerinden giriş yaparak gerekli ayarları yapmanız gerekir. Uygulama hesap dondurma bölümünü içermediği için gereken işlem uygulamadan yapılamaz.

Instagram Hesabımı Donduğumda Ne Zaman Açabilirim?

Instagram hesabınızı dondurduğunuzda tekrar açmanız oldukça kolay bir işlemdir. Instagram giriş sayfası üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktive olur. Ek olarak başka işlem yapmanız gerekmeden gönderileri paylaşabilir, beğenebilir veya yorum yapabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir?

Hesabınızı kalıcı olarak silebilmeniz için öncelikle bir tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptığınız durumda “Ayarlar” bölümüne giderek “Profili Düzenle” kısmından “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklamanız gerekir.  Bu noktadan sonra Instagram size hesabınızı neden silmek istediğinizle ilgili açıklamalar içeren bir dizi seçenek sunar, aralarında bulunmazsa ilgili boşluğa sebebi girmenizi ister. Sebebi seçtikten sonra hesabınızın doğrulandığı takdirde hesap kalıcı olarak kapanır.

Başkasının Instagram Hesabını Silmek Mümkün Mü?

Instagram uygulaması hesapların kalıcı veya geçici olarak silinmesi durumunda ilgili kişiye bir takım doğrulama işlemleri uygular. E-posta adresine gelen kodlar ve şifrenizi girmeniz gibi güvenlik aşamalarından geçtikten sonra hesabınızı silme işlemi gerçekleşir. Bu sebeple başkasının Instagram hesabını silme işlemi mümkün değildir.

Instagram Hesabı Telefondan Silinebilir Mi?

Geçici hesap kapamaya benzer şekilde telefondan Instagram hesap silme işlemi yapmanız için tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmanızı gerektirmektedir. Uygulama üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkün değildir. Telefonunuzdaki tarayıcıdan Instagram’a girerek hesabınızı açabilir ve kalıcı olarak silmek için “ayarlar” bölümünden işlemlerinizi yapabilirsiniz. “Profili Düzenle” bölümünden “Hesabı Kalıcı Olarak Sil” kısmına tıklamanız gerekir. Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirttikten sonra şifrenizi girerek hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Hesabı Sildiğimde Paylaşımlarım Tamamen Silinir Mi?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde yaptığınız paylaşımlarda kalıcı olarak silinmektedir. Ancak geçici olarak kapatmanız durumunda hesabınızı açmanız durumunda gönderilerinize tekrar ulaşmanız mümkün olur.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.