YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Hareketlerini Başkaları Görebilir Mi?

Blog Yazısı

Instagram Hareketlerini Başkaları Görebilir Mi?

Sosyal medya platformları içinde popüler konumda yer alan Instagram’da kullanıcılar çok fazla zaman geçiriyor. Takip etme ve takip edilme eylemlerinin yanında paylaşılan gönderilerin beğenilmesi üzerine hareketler ile kullanılan Instagram, insanların hayatlarına dair önemli bilgiler veriyor.

Peki Instagram platformu içinde yapılan hareketlerin izlenmesi durumu mümkün mü? Instagram hareketler bağlantılar olarak merak edilen konuyu açıklamaya çalışalım…

Instagram Hareketlerini Görmek

Instagram sosyal medya uygulaması içinde çok fazla zaman geçirilirken gönderi ile hikaye paylaşmanın yanında takipleşmeler de çok sık oluyor. Bu eylemlerin hepsi Instagram hareketlerini meydana getiriyor.

Instagram hareketlerinin önemi ise takipçiler için önem kazanıyor. Takip edilen sayfalar arasında önemsediğiniz bir sayfanın hareketleri her zaman sizin için değerli konumda olacaktır. Bu sayfanın beğenileri, yorumları ve takipleşmeleri size birtakım bilgiler verecektir.

Instagram içinde yer alan hareketlerin takipçiler tarafından görülmesi mümkün müdür? Kullanıcılar instagram’da birinin hareketlerini görmek 2021 şeklinde yaptıkları aramalar ile konuyu araştırmaya çalışıyor.

Instagram Hareketleri Artık Görülmüyor

Instagram’da 2019 yılına kadar Hareketler bölümüne erişim sağlanıyordu. Instagram’ın bildirimler sekmesi üzerinden ulaşılan bu hareketler ile takip ettiğiniz sayfaların neler yaptığını izleyebiliyordunuz.

2019 yılı sonunda Instagram’ın güncellenmesi sonucunda Hareketler bölümü de ortadan kaldırıldı. Bu güncellemeyi hemen yükleyenler durumu fark ederken güncelleme almayanlar ise bir süre daha hareketleri görmeye devam etti.

Konu hala sıcaklığını korurken Instagram hareketler bölümü geri getirme araması ile araştırma yapanlar oluyor. Instagram’ın önceki sürümlerinde yer alan Hareketler sekmesini geri getirebilmek mümkün mü?

Instagram Hareketler Sekmesini Geri Getirme

Instagram’ın güncellemeleri ile pek çok değişiklikler oluyor. Her güncelleme sonrası kendini geliştiren platform, uyum konusunda zorluk yaşayan telefonlarda yavaş çalışması ile de biliniyor.

Instagram hareket durumu kapalı olanları görme şeklinde aramaların da yapıldığı konuya şöyle bir açıklık getirmeliyiz. Instagram’da aktif olup olmayanları görme ile yazı konusu yaptığımız hareketler konusu farklılık göstermektedir.

Instagram’da bir dönem çok sevilen ve kullanılan Hareketler bölümünün geri getirilmesi için önceki sürüm Instagram uygulamasının yüklenmesi gerekmektedir. Bu pratikte mümkündür ancak bazı sakıncalar mevcuttur.

Eski Sürüm Instagram Yüklemek

Hareketler gibi birçok özellikte yenilik yapan Instagram’ın eski sürümünü yükleyerek güncel sürümlerde yer almayan özelliklere erişebilirsiniz.

Pratikte mümkün olan bu durum için bazı sakıncalar bulunmaktadır. Instagram eski sürümlerini tespit dip download dosyalarını indirmek ve akıllı telefona indirmek mümkündür. Peki böyle bir durumda ortaya çıkabilecek sorunlar nelerdir?

Instagram Eski Sürüm Yüklemenin Telefona Zararı

Instagram’ın şu anki sürümünde var olmayan özelliklerini kullanmak için eski sürüm Instagram uygulaması yüklendiğinde akıllı telefonunuzda bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunların en başında Instagram’ın doğru çalışmaması yer alır.

Instagram’da paylaşılacak gönderiler, eklenecek hikayeler ve hikayelere eklenecek müzik, çıkartma gibi seçenekler eski sürümlerde bulunmayacağı için birçok kullanım sorunu da ortaya çıkacaktır.

Instagram’ı Güncel Tutmak

Instagram’ı güncel tutmak önemli olurken Instagram’da yapılan değişikliklere uyum sağlamanın zorluğu eski sürümlere yönelmeye neden olabiliyor.

Yeniliklere uyum sağlamak zor bir görüntü verirken sorunlu bir Instagram uygulmasını da kimse telefonunda istemeyecektir. Bu açıdan Instagram’ı güncel tutmaya özen göstermek gerekir. Hareketler sekmesinin Instagram’da yer almamasına da alışmak gerekir.

Instagram Hareketler Sekmesi Neden Kaldırıldı?

Instagram’ın gizlilik hassasiyeti biliniyor. Stalklama olarak öne çıkan kişilerin hesabı hakkında araştırma yapmak için ideal bir özellik olan Hareketler sekmesi ise bir çeşit gizlilik ihlali özelliği taşıyordu. Instagram’da Hareketler sekmesinin kaldırılması gizlilik gereği yerinde bir karar olarak öne çıkıyor.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.