YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram DM Kutusu Ne Kadar Zamanla Temizlenmeli?

Blog Yazısı

Instagram DM Kutusu Ne Kadar Zamanla Temizlenmeli?

Instagram'ın mesajlaşma bölümü olarak öne çıkan DM, Instagram hesabı olanların kullandığı bir hizmettir. Bir Instagram kullanıcısına mesaj göndermek istediğiniz zaman DM kullanılır. Size gelen mesajlar da DM kutunuza düşer.

Peki, Instagram DM kutusu ne kadar zamanla temizlenmeli? sorusunu merak edenler nasıl bir sonuca ulaşıyor? Instagram sohbeti karşı taraftan silme konusu DM içinde merak edilir. Aynı zamanda özel hayatın DM üzerinden geliştiği günümüzde önemli bir kavram olarak ortaya çıkar. Yazımızda DM konusunu işliyoruz.

Instagram DM Kutusu Nedir?

Direct Message olarak açıklanan Türkçeye doğrudan mesaj olarak çevrilen DM Instagram'ı kullanıcılarının mesajlaşmalarını sağlar. Takipleşen kullanıcılar, istedikleri zaman DM özelliğini kullanabilirler. Bunun yanında DM özelliği içinde görüntülü ve sesli sohbet olanağı da bulunur. Bu yanı ile WhatsApp özelliği de gösteren Instagram ile iletişim çeşitliliği sağlanır.

DM kutusu ne kadar zaman aralıkla silinmeli diye araştıranlar DM kutusunu diledikleri zaman silebileceklerini öğreniyor. DM kutusunun yönetimi Instagram kullanıcılarına aittir. Instagram mesaja yanıt verme olmuyor şeklinde aramalara da neden olan DM konusunu incelemeye devam edelim…

Instagram DM'den Mesaj Gönderme Nasıl Yapılır?

Instagram’dan DM üzerinden mesaj göndermek için öncelik ile mesajı göndereceğiniz kişinin hesabına girilmeli ve Mesaj Gönder seçeneğine dokunulmalı. DM kutusuna yönlendirildiğinizde de yazmak istediğiniz mesajı yazdıktan sonra gönderebilirsiniz.

DM kutusu içinden sesli ve görüntülü arama yapma, ses kaydı, fotoğraf ve video gönderme imkanı da bulunur. Bunun için Instagram’ın güncel versiyonu kullanılmalı.

Facebook’ta akıllı telefon üzerinden mesajlaşmak gerektiğinde Messenger uygulaması indirilmesi gerekirken Instagram’da böyle bir durum söz konusu değildir.

Instagram DM'de Mesajlar Nasıl Silinir?

Instagram DM'de mesaj silmek için iki alternatif bulunur. İlk yol, DM kutunuzda bulunan sohbetlere uzun süre dokunduğunuzda silme işlemi yapılabilir. İkinci mesaj silme yolu ise silmek istediğiniz sohbete girerek gönderilen mesajları silinebilir. Bunun için mesaj metnine uzun süre dokunun. Daha sonra Mesaj Gönderimini İptal Et seçeneğine dokunarak seçin.

İkinci yolda seçilen mesaj hem sizin hem de karşı tarafın DM kutusundan silinir. Bu yöntemde sadece sizin gönderdiğiniz mesajlar silinebilir. Bu yolu tercih ettiğinizde sohbet içinde yer alan mesajları tek tek silmek durumu vardır. Karşı tarafın gönderdiği mesajlar ise silinmez.

Instagram takipçi, beğeni konuları da Instagram takipçi paketi konusu içinde ayrıca araştırılması ile bilinir.

Instagram DM'de Mesajlar Toplu Şekilde Silinir Mi?

Instagram DM'de mesajların toplu olarak silme olanağı bulunmamaktadır. Silmek istediğiniz mesajları tek tek seçerek silme işlemi yapılabilir. Instagram’a web sitesinden ya da uygulamadan giriş yaptığınızda toplu mesaj silme özelliği ile karşılaşamazsınız.

Instagram’da mesajlarınızın kendiliğinden silinmesi durumu söz konusu değildir. Mesajlarınızın silinme sürelerinin kontrolü sizin elinizdedir. Toplu mesaj silmek için bazı uygulamalar vardır.

Instagram Mesajlar Kendiliğinden Silinir Mi?

Instagram DM'deki mesajların, kendiliğinden silinme özelliğine sahip olmadığını belirtmiştik. Bu durumu biraz açıklayalım. Bazı durumlarda Instagram, DM kutunuzda bulunan mesajları kaldırabilir. Örneğin engelleme durumu bunlardan biridir. Daha önce mesajlaştığınız birini hesabınız ile engellediğinizde mesajınız DM kutunuzdan kaldırılır. Ancak bu işlem Instagram'ın eski sürümünü kullananlarda ortaya çıkabiliyor. Burada Instagram DM güncelleme konusu ortaya çıkıyor.

Instagram’ın yeni güncellemeleri ile artık mesaj DM'den kaldırılmıyor. Sadece engellenmiş olan kişinin size mesaj atması engellenmiş oluyor. Bunun ile birlikte hesabını kapatan arkadaşlarınız ile daha önceden mesajlaştıysanız belli bir zaman sonra Instagram bu mesajları otomatik olarak DM kutunuzdan kaldırır.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.