YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Blog Yazısı

Instagram’da Yorumlar Nasıl Kapatılır? Nasıl Gizlenir?

Instagram fotoğraf ve video paylaşımlarının yapıldığı bir uygulamadır. Bu uygulamada kullanıcının dileğine göre hesabı dışarıdaki kullanıcılara gizlenerek yalnızca hesap sahibinin onaylayacağı takipçileriyle gönderilerini paylaşılabilmektedir. Hesap sahibi dilerse hesabını gizlemeden dünya çapındaki tüm kullanıcıların görebileceği şekilde gönderi paylaşımı yapabilmektedir. Bu aynı zamanda beğeni ve yorum yapabilme yetkilerine de izin verir. Ancak dilerseniz buna kısıtlama getirebilirsiniz.

Instagram’da Yorum Nasıl Yapılır?

Uygulamada paylaşılan gönderiler “Ana sayfa” ismi verilen ve ev sembolüyle gösterilen bir akışta görülmektedir. Bu akışta görülen paylaşımlara diğer kullanıcılar beğeni ve yorum bırakabilir. Yorum yapabilmek için gönderinin sol alt kısmında bulunan düşünce balonu simgesine tıklayarak iletinizi yazabilirsiniz.

Instagram’da Gönderi Nasıl Beğenilir?

Paylaşılan bir gönderiyi beğenmek oldukça kolaydır. Önünüze düşen gönderiyi beğenmek istediğinizde gönderinin sol alt kısmında bulunan kalp simgesine tıklamanız gerekmektedir. Bunun yanında yapabileceğiniz bir diğer pratik kısa yol ise üzerine iki kez tıklamanızdır.

Instagram Gönderisine Kimler Yorum Yapabilir?

Gönderinizi akışta paylaştıktan sonra kullanıcılar beğeni ve yorum bırakabilirler. Eğer hesabınız yalnızca sizin onayladığınız takipçiler tarafından görülebilen gizli bir sayfa ise yalnızca takipçileriniz beğeni ve yorum bırakabilir. Ancak hesabınız tüm kullanıcıların görebildiği açık bir hesap ise gören tüm kullanıcılar beğeni ve yorum bırakabilmektedir.

Instagram Yorum Kontrolleri

Uygulamanın “Ayarlar” bölümünde hesabınız ile ilgili pek çok ayarlamayı yapmanız mümkündür. Hesabınızı tüm kullanıcılara açık ya da gizli yapmanız için gerekli ayarlara bu kısımdan ulaşılmaktadır. Buna benzer şekilde Instagram yorum kontrolleri de vida sembolü ile gösterilen “Ayarlar” kısmından yapılmaktadır.

Instagram Gönderisini Yoruma Kapatmak Mümkün Müdür?

Instagram uygulamasında bir gönderiyi yoruma kapatmak mümkündür. Hesabınızın tüm kullanıcılara açık olması ya da yalnızca sizin onayladığınız takipçilerin görmesi fark etmeksizin gönderilerinizi yoruma kapalı tutmanız mümkündür. Bu tamamen sizin elinizde olup gerekli kontroller “Ayarlar” kısmından yapılmaktadır.

Instagram’da Gönderiler Yoruma Nasıl Kapatılır?

Uygulamada paylaştığınız bir gönderiye yorum yapılmasını istemediğiniz takdirde kolayca kapatmanız mümkündür. Instagram’da yoruma kapatmak istediğiniz gönderiyi doğrudan sağ üst kısmında bulunan üç nokta sembolünden alt kısımda bulunan “Yoruma Kapat” kısmından kapatmanız mümkündür. Gönderiyi paylaşmadan önce de yorumlara kapatmanız mümkündür. Paylaşma ekranın alt kısmında bulunan “Gelişmiş Ayarlar” bölümünde bulunan “Yoruma Kapat” kısmına tıklayarak yorumların gelmesini engelleyebilirsiniz.  Bunun yanında dilerseniz tüm gönderilerinizi “Ayarlar” bölümünden tamamen kapatabilirsiniz.

Instagram’da Yorumları Sınırlamak Mümkün Mü?

Gönderilere yapılan yorumları kısıtlamak da seçenekler arasında bulunmaktadır. Eğer herkese açık bir hesap kullanıyorsanız gönderinizi yalnızca takipçileriniz tarafından yapılan yorumlara açabilirsiniz. Aynı zamanda spesifik olarak yorum yapmasını istemediğiniz bir kullanıcının yorumlarını engelleyebilirsiniz.  Bunun yanında kullanıcıların yaptığı şiddet içerikli ya da kırıcı ifadeler içeren yorumları filtrelemek için Instagram uygulamasında yorum kısıtlamak adına gerekli filtreleri etkinleştirebilirsiniz. Etkinleştirdiğiniz takdirde kullanıcılar gönderinize kötü içerikli yorum yapamazlar. Instagram’da yorum sınırlandırma kaldırma da benzer şekilde yapılmaktadır ve oldukça kolaydır.

Instagram Gönderisine Yapılan Yorumlar Nasıl Gizlenir?

Uygulamada daha önce yapılan yorumlar, yoruma kapatıldığında doğrudan gizlenmektedir. Bu ayar yapıldıktan sonra kimse yorum yapamayacağı gibi daha önce yapılan yorumlar da görülmeyecektir. Instagram yorum gizleme ayarı tamamen sizin kontrolünüzde olup diğerleri tarafından değiştirilemez. Hesabınızın veya gönderinizin yorumlarını siz yönetebilirsiniz.

Instagram Gönderisine Gelen Yorumu Silme

Uygulamada gönderiyi yoruma kapatmadan rahatsız olunan yorumları silmekte mümkündür. Instagram yorum silme, yorumu yapan hesap tarafından ya da yorumu alan gönderinin sahibi olan hesabın sahibi tarafından yapılabilmektedir. Instagram gönderinize gelen ve orada görmek istemediğiniz bir yorumu kolaylıkla silebilirsiniz. Bunun için üzerine tıkladıktan sonra sağ üst köşede çıkan çöp kutusu simgesine tıklamanız yeterli olacaktır.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.