YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi

Blog Yazısı

Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram'da görünen ad ve benzersiz olan kullanıcı adı olmak üzere iki farklı türde aynı profil üzerinden ad tanımlama yapılmaktadır. Pek çok sosyal medya uygulaması kullanıcı hesap ismi oluşturulduktan sonra isim değişikliğine izin vermiyorken ınstagram’da kullanıcı adı değiştirme işlemi mevcuttur. 

Instagram üzerinde etkili bir takipçi elde etme yöntemleri arasında dikkat çeken profil bilgileri de yer alır. Profilin tanımı ve kullanıcının bilgilerinin takipçiler için liste halinde sunulduğu bu alanda kullanıcı adı da süphesiz büyük önem taşır.   

Daha önceden aldığınız fakat sonradan değiştirmek istediğiniz kullanıcı adı ve profil adınızı basit bir şekilde değiştirebilirsiniz. Kullanıcı adı, uygulamayı kullanan kişilerin sizi gönderilere etiketlemek üzere kullandığı isim olarak profilinizde yer alır. Profil adı ise, biyografinin hemen üst kısmında yer alarak kim olduğunuzu belirtir. Instagram'da iki farklı ad belirleme mevcuttur.

Bunlardan birisi görünür addır ve herkeste aynı olabilmektedir. Diğeri ise Instagram kullanıcı adıdır ve benzersiz olmak zorundadır. Kimlik numarası sistemiyle aynımantıkla bu platform üzerinde de insanları benzersiz kılan anahtar isim, kullanıcı adıdır. Kullanıcı adını değiştirme işlemi hem mobil cihazınızdan hem bilgisayar üzerinden yapılabiliyor.

Mobil Cihazınızdan Instagramda Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasında kullanıcı adı değiştirme basit bir işlem ile tamamlanabiliyor. Bu işlem için bazı adımları takip etmeniz gerekir.

  • Mobil cihazınızdan uygulamaya giriş yapın.
  • Profil sayfanızın olduğu sayfaya gelin.
  • Ayarlar menüsünden profili düzenle kısmına girin.
  • Kullanıcı adı üzerine tıklayıp yeni almak istediğiniz kullanıcı adını yazın.

Aynı kullanıcı adını birden fazla kişi kullanamaz. Seçmiş olduğunuz kullanıcı adı başka biri tarafından kullanılıyorsa sistem almanıza izin vermeyecektir. Yanına harfler, rakamlar veya farklı ikonlar ekleyerek kullanıcı adınızı özgünleştirebilir ve orijinalde almak istediğiniz kullanıcı adına yakın bir kullanıcı adı seçebilirsiniz

  • Seçilebilir bir kullanıcı adı belirledikten sonra tamam kısmına tıklayıp işlemi bitirin.

Böylece kullanıcı adınız başarıyla değişmiş olacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Kullanıcı Adınız Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar üzerinden instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi oldukça basit bir uygulamadır. Bu işlem için bazı adımları takip etmeniz gerekir.

  • Tarayıcınızdan ınstagram web adresine giriş yapın.
  • İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın.
  • Profil sayfanıza gidip bu sayfada profili düzenle seçeneğine tıklayın.

Bu sayfada kullanıcı adınızın yazılı olduğu yere tıklayın ve burada almak istediğiniz kullanıcı adını giriniz. Eğer istediğiniz kullanıcı adı başka bir kişi tarafından kullanılmıyorsa o kullanıcı adını alabilmeniz mümkün olacaktır.

  • Uygun kullanıcı adını seçtikten sonra tamam kısmına basıp uygula butonuna tıklayın.

Böylece instagram kullanıcı adınızı kolaylıkla değiştirmiş olursunuz. 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.