YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram’da Hesap Takibi Sorunu Neden Olur?

Blog Yazısı

Instagram uygulaması insanların resim, video, reel ve hikaye atmalarına imkan tanır. Ayrıca insanların başka hesapları takip etmeleri de mümkündür. Ancak hesap takip işlemi çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleştiremez. Bu durumla karşılaşan kullanıcılar ise ınstagram’da hesap takibi sorunu neden olur? Sorusuna cevap ve çözüm ararlar. Bu sorunun nedenleri hakkında merak edilen bilgileri bir araya getirdik;

Instagram’da Hesap Takibi Sorunu Nedenleri

Instagram’da yaşanan hesap takip edememe sorununun neden kaynaklandığı insanlar tarafından merak edilir. Sorunun nedenlerini öğrenen kişiler kolay bir şekilde çözüm yolu bulabilirler veya nedeni öğrenerek bekleme aşamasını sıkıntısız geçirebilirler.

Instagram’da hesap takibi sorunu nedenleri şunlardır;

  • instagram hesabının engellenmiş olması
  • instagram takip limitinin aşılmış olması
  • instagram beğeni limitinin aşılmış olması
  • internet bağlantısında sorun olması

Bu nedenlerden dolayı hesaplar takip edilemediğinde şifrenin değiştirilmesi, uygulamanın kaldırılıp yeniden yüklenmesi veya engel süresinin beklenmesi ile çözüm bulunabilir. Böylelikle sorundan kurtulan kişiler hesaplarından farklı hesapları takip etmeye devam edebilirler.

Instagram Hesabının Engellenmiş Olması

Instagram üzerinde açılmış olan hesabın takip edilememesinin nedeni takip etmek isteyen hesabın engellenmiş olması olabilir. Hesap kurallara aykırı işlemler yapılması, anormal işlemlerin yapılması ve limitlerin aşılması hesabın engellenmesine neden olur. Bu durumda başka hesabın takip edilmesi mümkün olmazken sorunun ortadan kalkması için engel süresinin tamamlanması gerekir.

Instagram Takip Limitinin Aşılmış Olması

Kullanılan instagram hesaplarında takip limitinin aşılmış olması yeni bir hesabın takip edilmesini engeller. Bunun için takipçi sınırını dikkate almak ve sınırı aşmadan takipleşmeye devam etmek gerekir. Uygulama için belirlenmiş olan takip sınırı ise 7500 takipçidir. Ayrıca bir gün içerisinde çok fazla takip işlemini gerçekleştirmekte takibin engellenmesine neden olabilir.

Instagram Beğeni Limitinin Aşılmış Olması

Instagram uygulamasında açılan hesapların takip edilememesinin bir nedeni de takip işlemini yapacak hesabın beğeni limitini aşmasıdır. Uygulama kurallarına göre art arda çok sayıda beğeninin yapılması başka hesapların takibinin yapılamamasına neden olur. Bunun için hesap beğeni limitlerine önem vererek sınırı aşmamış olmak gerekir. Beğeniler için uygulama yönetimi tarafından belirlenen sınır ise 500 beğenidir. Geçirilen 15 saatlik zaman dilimi içerisinde 500 üzerinde beğeninin atılmış olması takip işleminin engellenmesine neden olabilir.

İnternet Bağlantısında Sorun Olması

İnternet bağlantısında sorun bulunması instagram hesaplarının takip edilememesine neden olur. İnternetin yavaş olması durumunda takip işlemi gerçekleşemez. Bunun için internetin normal hıza ulaşması gerekir. İnternette görülen bu hız sorunu çözüldüğünde hesaptan başka hesabı takip etmek mümkün olabilir. Sorunun ortadan kalkması içinse tercih edilen internet bağlantısı hat müşteri hizmetlerine ulaşmak gerekir. Böylelikle sorun ortadan kalkarak hesap takip işlemi gerçekleştirilebilir.

 

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.