YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Instagram Biyografisine Ne Yazılır?

Blog Yazısı

Instagram Biyografisine Ne Yazılır?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, açmış olduğunuz hesap için sizden birtakım bilgiler ister. İsminizi ya da kullanıcı isminizi içeren bu bilgiler arasında kendinizi tanıtmanız istenen biyografi kısmı da bulunmaktadır. “Instagram biyografiye ne yazılır?” sorusu akla gelir ancak bu kısma yazılan yazılar için bir kural bulunmaz. Kullanıcı tercihine göre kendi hakkında bilgi verebilir ya da kendisini ifade eden bir şeyler yazabilir.

Instagram Biyografi Nedir?

Hesap sahiplerinin kendilerini tanıtmak ve takipçilerine kim olduklarını ifade edebilmek adına yazdıkları açıklamaya “Instagram biyografisi” ismi verilir ve günlük olarak kullanıcılar buna “insta bio” ismini vermiştir. Profilinize girdiğinizde isminizin hemen altındaki kısımda yer alan bölümdür. Bu bölüm “Profili Düzenle” kısmından düzenlenerek istenilen içerik yazılabilir.

Instagram Biyografiye Güzel Sözler Yazılabilir Mi?

Bu bölüm hesap sahibinin diğer kullanıcılar tarafından tanınabilmesi için ufak bir tanıtım olarak hedeflenmiş olsa da kişinin isteğine bağlı herhangi bir içerik yazılabilmektedir. “Instagram biyografiye ne yazılır?” sorusu çoğu kişinin zihnini kurcaladığından bazı kullanıcılar buraya şiirlerden kesitler ya da anlamlı bazı sözler yazmaktadır. Bunda hiçbir kısıtlama bulunmaktadır, kişi profilini tanıtan kısma arzusu doğrultusunda herhangi bir yazı yazabilir.

Instagram Biyografi Kısmı Kaç Karakterdir?

Profilinizin en görünür yerinde yer alan bu bölüm için Instagram uygulaması size 150 karakter tanımlamıştır. Bu karakter sayısı çerçevesinde orta uzunluktaki bir paragrafı profilinizin girişinde bulundurabilirsiniz. 150 karakter içerisinde dilerseniz kendinizi tanıtacak bir yazı yazabilir ya da hoşunuza giden herhangi bir şiir kesiti paylaşabilirsiniz. Instagram uygulamasında bu noktada hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır.

Kişisel Hesaplar Biyografiye Ne Yazmalıdır?

Belirli bir kişinin kendine ait hesabında hayatında paylaşmak istediği kesitler bulunmaktadır. Bu kısımlardan biri de biyografidir. Kişisel hesap biyografilerinde dilenen herhangi bir şey yazılabilir ya da istenilen herhangi bir profil kullanılabilir. Ancak biyografinin asıl amacı kişileri kullanıcılara tanıtmak olduğundan kişisel hesapların takipçilerine kolay tanınırlık sağlaması açısından ismi, mesleği ya da mezun olduğu okul gibi bilgilere yer vermesi tavsiye edilmektedir. Örneğin sizi takip etmek isteyen okuldan arkadaşınız adınızı arama çubuğuna girdiğinde karşısına isim benzerliğine sahip olan onlarca sonuç çıkabilir. Bu noktada biyografinizde yer alan bir bilgi sizi tanımasında fayda sağlayabilmektedir.

Blog Hesapları Biyografiye Ne Yazmalıdır?

Blog hesapları profillerine ürettikleri içerikleri yerleştirmektedir. Bu içerikler doğrultusunda bloglarını ifade ettiğini düşündükleri herhangi bir yazıyı bu kısma yerleştirebilirler. Örneğin bloğunuz evcil hayvanlarla ilgili bilgi paylaşımında bulunuyorsa kedilerle ilgili anlatımı olan anlamlı bir söz yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir anahtar kelime kullanmak da hesabınızı dikkat çekici hale getirebilir.

Marka Hesapları Biyografiye Ne Yazmalıdır?

Markalar Instagram uygulamasını genellikle ürünlerini tanıtmak ve satışını yapmak için kullanırlar ve Instagram marka hesapları tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bu noktada bu hesaplar hem biyografilerine hem de gönderilerinin açıklamalarına kullanıcıları markalarından alışveriş yapmaya davet eden içerikler yerleştirmelidir. Biyografilerine de markalarını ifade eden ya da satış yaptıkları ürüne dair ufak çaplı bilgi veren bir yazı yerleştirmek markalar açısından oldukça faydalı olabilir.

Biyografinin Altında Yer Alan Web Sitesi Bölümüne Ne Yazılmalıdır?

Profilinizi düzenlerken biyografinin hemen altında yer alan “web sitesi” kısmı mutlaka dikkatinizi çeker. Bu kısım özellikle blog sahipleri ve marka hesapları için önem teşkil etmektedir. Blog hesapları bu kısma internet sitelerinin URL uzantısını yerleştirerek, bloglarının daha fazla ziyaret edilmesini sağlayabilirler. Diğer yandan marka hesapları da ürünlerini tanıttıkları hesaplarında, satış yaptıkları internet sitesinin URL adresini yerleştirerek markalarından alışveriş yapmak isteyen kullanıcılara kolaylık sağlamış olur. Bu aynı zamanda kullanıcıları alışverişe davet eden bir hamle olarak da görülebilir.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.