YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

Blog Yazısı

Aktif kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan facebookta video izlemek isteyenler facebook videolar oynatılamıyor sorunu ile karşılaşabilirler. Bu sorunun neden yaşandığı, çözüm yolları ve uygulamalara dair detaylar şunlardır;

Facebook Videolar Açılmıyor Sorunu Nedir?

Dünyadaki insanların pek çoğunun kullandığı facebook video paylaşımı yapılan ve paylaşılan videoların izlenebildiği bir platformdur. Videolar uygulamada açılan hesaplarda veya uygulamaya özel geliştirilmiş Watch bölümünde izlenir. Facebook videolar açılmıyor sorunu ise uygulamada paylaşılan videoların açılamaması nedeniyle ortaya çıkan bir sorundur.

Bu sorunun çeşitli nedenleri bulunur. Bu nedenlerin ortadan kaldırılması veya çözüm yollarının uygulanması sorunun ortadan kalkmasına yardımcı olur. Böylelikle merak edilen videolar facebook uygulaması ve web sitesi üzerinden izlenmeye devam edilir.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorununun Çözüm Yolları Nedir?

Facebook hesaplarına girerek arkadaşlarının, takip ettikleri kişilerin ve Watch videolarını izlemek isteyen kişiler videoların oynatılamamasıyla karşılaştıklarında çözüm yollarını uygulayabilirler.

Sorunun giderilmesi için uygulanacak çözüm yollarından bazıları ise şunlardır;

  • Tarayıcıyı yeniden başlatmak
  • İnternet bağlantısını kontrol etmek
  • Facebook verilerini sıfırlamak
  • Facebook uygulamasını güncellemek

Çözüm yolları uygulandığında videolar oynatılmaya başlar. Ancak bu çözüm yollarının uygulanmasına rağmen videolar yine açılamıyorsa bu durumda yapılması gereken facebook uygulamasını cihazdan kaldırıp yeniden yüklemektir.

Tarayıcıyı Yeniden Başlatmak

Facebook platformu üzerinde paylaşılan videolar oynatılamıyorsa ilk olarak tarayıcı yeniden başlatılmalıdır. Oynatılmama sorunu tarayıcıda ortaya çıkan sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Tarayıcının kapatılıp açılmasından sonra facebook hesabına yeniden giriş yapılır ve videolar oynatılmaya başlar.

İnternet Bağlantısını Kontrol Etmek

Facebook videolarının oynatılması için internet bağlantısının güçlü olması gerekir. Bağlantının zayıf olduğu durumlarda videoların açılması ve oynatılması mümkün olmaz. Bunun için kullanılmakta olan wifi, modem veya veri internet bağlantıları kontrol edilmelidir. İnternet bağlantısı zayıf görünüyorsa yeniden bağlanma denenerek videoların oynatılması sağlanmalıdır. Wifi bağlantısı kullanılıyorsa daha güçlü bağlantı sağlayan wifi ağına bağlanmak gerekir.

Facebook Verilerini Sıfırlamak

Facebook üzerinde yayınlanmış olan videoların oynatılamamasının nedeni facebook arka plan verileri ve çerezler olabilir. Çok fazla veri kaydının alınmış olması ve çerezlerin fazlalığı uygulamanın doğru çalışmasını engelleyeceğinden videolar açılmıyor olabilir. Bu sorunun çözülmesi için cep telefonlarından Ayarlar/Uygulamalar ve Facebook yolu izlenerek arka plan verilerinin temizlenmesi sağlanır. Temizleme işleminin ardından uygulamaya yeniden giriş yapılır ve videolar sorunsuz şekilde açılmaya başlar.

Facebook Uygulamasını Güncellemek

Videoların oynatılabilmesi için uygulanacak çözüm yollarından birisi de facebook uygulamasını güncellemektir. Cep telefonlarında kullanılan uygulamanın eski sürüm olması videoların açılmamasına neden oluyor olabilir. Bu durumda uygulamanın güncellenmesi sorunu çözecektir. Güncelleme için cep telefonlarının işletim sistemlerine göre App Store ve Google Play Store üzerinden facebook güncellemesi yapılır.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.