YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Discord Profil Resmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Blog Yazısı

Discord kullanmaya yeni başlayanların en çok sorduğu soru, discord profil resmi değiştirme nasıl yapılır? sorusudur. Bu soruya yanıt aramadan önce bu uygulamayı daha yakından tanımak gerekir.

Discord Nedir?

Uygulama, sesli iletişimi sağlamak için kullanılır. Kullanımı ücretsizdir. Aynı anda bir çok kişiyle konuşmanın mümkün olduğu bu uygulamayı genellikle bilgisayar oyunu oynayanlar daha çok tercih eder.

Discordun Tercih Edilmesinin Avantajı

Her uygulamanın kendince avantajı ve dezavantajı vardır.

  • İnternet üzerinde anında bağlantıya geçebilme kolaylığı
  • Görüntü ve ses sisteminin kaliteli oluşu
  • Ücretsiz olması

Bu uygulamayı avantajlı kılan etkenlerdendir.

Discord Kullanma Adımları

Öncelikle uygulamayı indiriniz. Uygulamanın ana sayfasına girdikten sonra Ekranın sol üst kısmında yer alan artı işaretine tıklayınız. Ardından karşınıza çıkan pencerede "Bir Sunucu Oluştur" yazısı yer alıyor olacak bu o sekmeye tıklayınız. Sunucu adını yazdıktan sonra "oluştur" butonuna tıklayınız. Böylece sadece bir kaç dakika içinde discord hesabınızı oluşturmuş oldunuz. Karşınıza çıkan davet penceresini onayladıktan sonra kanala otomatik bir şekilde bağlanmış oluyorsunuz. Davet için oluşan linki bulmak için "Anlık davet oluştur" kısmını kullanabilirsiniz.

Discord Profil Resmi Değiştirme

Discord hesabı oluşturmak kadar profil resmini değiştirmekte çok basittir. Uygulamanın sol alt kısmında bulunan uygulama ayarları seçeneği bu işlemi halletmeniz için atmanız gereken ilk adımdır. Bu bölümde "hesabım" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada profil resminizin olduğu kısma geliniz. Üzerine tıklayarak artık yeni bir profil resmi ekleyemeye hazır pozisyona geldiniz demektir.

Discord profil resmi değiştirme nasıl yapılır? sorusuna birde adım adım anlatarak cevap verelim;

  • İlk olarak uygulamanın sol tarafındaki kullanıcı ayarlarına gelelim
  • Açılan sayfada "Hesabım" kısmından "Kullanıcı profilini düzenle" butonuna basalım
  • Çıkan resim karesine tıkladıktan sonra bilgisayarınızdaki seçmek istediğiniz profil resmini buraya ekleyelim
  • Son olarak kaydet butonuna bastıktan sonra yeni profil resminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra hesabınız tam olarak kullanıma hazır. Artık dilediğiniz gibi discord hesabınızdan sınırsız kişi ile ücret ödemeden görüşmelerinizi yürütmeye hazırsınız. Discord, diğer uygulamalar gibi sizden ücret talep etmez.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.