YURT DIŞI KARTLARIYLA ÖDEMELER AKTİF

Bilgisayara Yüklenmesi Gereken Ücretsiz Programlar

Blog Yazısı

Bilgisayara yüklenmesi gereken ücretsiz programlar hakkında araştırma yaptık. Bir bilgisayar satın aldığınızda, içerisinde bazı temel uygulamalar yüklüdür. Ancak yeni edindiğiniz bilgisayarınızı kullanmaya başladıktan sonra, işletme sisteminin içindeki uygulamaların yeterli olmadığını fark edeceksiniz.

Bilgisayar üzerindeki işlerinizi en iyi şekilde yapabilmek için bazı programlara ihtiyacınız vardır. Üstelik bu programları ücretsiz olarak windows işletim sistemine indirebilirsiniz. Peki, bilgisayara yüklenmesi gereken ücretsiz programlar nelerdir? Gelin birlikte işinizi kolaylaştıracak ve size yarar sağlayacak bu programlara göz atalım.

Bilgisayarda Olması Gereken Programlar

Teknoloji çağında yaşadığımız dünyada bilgisayar kullanmayan yoktur. Bilgisayar kullanıcılarının işine yaracak birçok alternatif ücretsiz program bulunuyor. Hemen hemen herkes bilgisayar kullanırken "Keşke bilgisayarın bu özelliği olsa" demiştir. Bizlerde bilgisayar kullanıcıları için hayat kurtarıcı her bilgisayarda olması gereken programları araştırdık ve listeledik. Bilgisayarda olması gereken programlar şunlardır;

  • Ses Alternatifi ve ayarı (AUDACİTY)
  • Video düzenleme (SHOTCUT)
  • Bulut Yedekleme ve Depolama sistemi (GOOGLE DRİVE)
  • Dosya sıkıştırma ve arşivleme (7-ZİP)
  • Kesintisiz video izleme (VLC MEDIA PLAYER)

Bilgisayar kullanmak, bu programlar sayesinde bir hayli kolay olacak.

Ses Alternatifi Ve Ayarı (AUDACİTY)

Bu program dilediğiniz sesi düzenleme yapmanıza ve ses kaydı yapmanıza yardımcı oluyor. Üstelik farklı sesleri birbiri ile karıştırabilir ve istediğiniz müziği oluşturabilirsiniz. Ayrıca ses düzenleme yanı sıra seslere efekt koymak içinde alternatif bir programdır. Audacity programını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Video Düzenleme (SHOTCUT)

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu program sayesinde, düzenleme yapmak istediğiniz videoları profesyonel kalitede düzenleyebilirsiniz.

Bulut Yedekleme Ve Depolama Sistemi (GOOGLE DRİVE)

Bilgisayarların bazen depolama alanı kullanıcıya yeterli gelmeyebilir. En ufak dosyalar ve uygulamalar için bile yer kalmayabilir. Ancak bu uygulama sayesinde güvenli bir şekilde mevcut konumdaki uygulamalarını ve dosyalarınız bulut desteği ile depolama imkanınız bulunuyor.

Dosya Sıkıştırma Ve Arşivleme (7-ZİP)

Bilgisayarınızda yer alan bazı video ve fotoğraflar yüksek çözünürlüğe sahip olabilir. Ancak yüksek çözünürlük fazla depolama alanı kaplar. Bu program sayesinde fotoğraf ve videolarını sıkıştırabilirsiniz.

Kesintisiz Video İzleme (VCL MEDIA PLAYER)

Bilgisayarınız internet tarayıcısına bağlı değilken önceden bilgisayarınıza indirdiğiniz videoları kesintisiz bir şeklide izlemenin yolu VCL media player programıdır. Her videonun farklı bir formatı olabilir. Bu program sayesinde herhangi bir formattan olan, bilgisayarınıza kaydedilmiş bir videoyu sorunsuz ve kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yap

E-mail adresin gözükmeyecek.